Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Pomoc materialna dla uczniów w roku szkolnym 2018/2019

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy informuje, iż wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2018/2019 będą przyjmowane w terminie od 1 do 15 września 2018 r., a w przypadku słuchaczy kolegiów do dnia 15 października 2018 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy, ul. Akademicka 12, Zespół ds. Pierwszego Kontaktu (stypendium szkolne), od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 15:30.

Wniosek mogą złożyć: rodzice ucznia/opiekunowie prawni, pełnoletni uczeń, dyrektor szkoły. W składanych wnioskach wnioskodawcy przedstawiają uzyskany dochód z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku
tj. z miesiąca sierpnia, a w przypadku utraty dochodów z  miesiąca, w którym wniosek został złożony. Dochód na członka rodziny nie może przekroczyć kwoty 514,00 zł.

Jednocześnie informujemy, iż z związku z wejściem w życie dnia 1 października 2018 r. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11.07.2018 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej, kryterium dochodowe dla osoby w rodzinie od 1 października 2018 roku będzie wynosić 528 zł. Osoby uprawnione do korzystania z pomocy materialnej dla uczniów powinny złożyć wniosek w terminie również od 1 do 15 września 2018 r. Po tym terminie wnioski nie będą rejestrowane.

Osobom kwalifikującym się do w/w pomocy kryterium dochodowym 514 zł stypendium szkolne przysługuję od 1 września b.r., natomiast osobom kwalifikującym się zgodnie z nowym kryterium dochodowym,
tj. 528 zł stypendium szkolne przysługuje od 1 października b.r.

źródło: MOPS Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.