Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Platan klonolistny – piękne drzewo w parku w Zasowie

W zasowskim parku można spotkać bardzo ciekawe drzewo, które co roku zrzuca korę. To platan klonolistny nie występujący w naszej rodzinej florze. Został posadzony przez założyciela parku blisko 100 lat temu i jest w naszym kraju dużą rzadkością.

Platan klonolistny dorasta nawet do 35 metrów wysokości i jest powszechnie występującym drzewem na południu Europy. W Polsce z racji surowszego klimatu często przemarzał w ogrodach gdzie bywał sadzony. W Zasowie można spotkać kilka okazałych drzew, w pobliżu jednego ze stawów. Jesienią kora z pni odpada płatami a złuszczonych miejscach pojawia się jasnożółty pień.

 

 

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.