Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

WYMARSZ LEGIONISTÓW – happening historyczno – artystyczny w Pilźnie  

12 września w Pilźnie odbędzie się happening historyczno – artystyczny „Wymarsz Legionistów” nawiązujący do rzeczywistych wydarzeń, jakie rozegrały się w Pilźnie, w dniu 12 września 1914 r. Wydarzenie ma na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.  Na wydarzenie zapraszają  Burmistrz Pilzna, Dom Kultury w Pilźnie – Muzeum Regionalne, Publiczna Szkoła Podstawowa w Pilźnie oraz Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Pilźnie.

W programie przewidziano o godz. 9:00 uroczystą Mszę św., w intencji żołnierzy poległych za wolność Ojczyzny, w klasztorze ojców karmelitów w Pilźnie, po której nastąpi przemarsz wszystkich uczestników na ul. Legionów, do parku otaczającego budynek Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Pilźnie. Tam, w historycznym otoczeniu wydarzeń, jakie rozegrały się 104 lata wcześniej, w części artystycznej wystąpią uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie. Po niej zaś członkowie pilźnieńskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, wraz z zaproszonymi gośćmi, zaprezentują obrazek sceniczny – „Wymarsz Sokolej Drużyny Polowej z Pilzna do Legionów Polskich w Krakowie” – swoistą rekonstrukcję wydarzeń historycznych z 12 września 1914 r.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.