Previous
Next
Previous
Next

Cześć ! Jestem „Plastek”

W przyszłym roku będzie obchodził 20-lecie swojej działalności artystycznej. 32 letni Sebastian Krasoń „Plastek”, bo o nim mowa zaczynał swoją przygodę z graffiti w wieku 13 lat. Początki nie były łatwe i bardzo wielu jego kolegów, których też pasjonowało graffiti zrezygnowało, ale on konsekwentnie, mimo trudności trzymał się swojej pasji. I dzisiaj z perspektywy czasu mówi „Warto było !”.

Właśnie z Szymonem Ogrodnikiem ukończyli pracę nad wielkim muralem, którego bohaterem jest ppłk Adam Lazarowicz, bohater ziemi dębickiej. W swoim dorobku ma znacznie więcej prac, które zostały dostrzeżone. i są prezentowane na różnych wystawach.
Pytany o największy swój sukces mówi: „15 lat temu przez myśl mi nie przeszło, że będę na tym zarabiał. Nie sądziłem, że będę odbierał telefony od ludzi, którzy chcą abym wykonał dla nich graffiti i za to mi zapłacą. Nie sądziłem też, że będę miał wystawę w Galerii Sztuki, a moje prace znajdą się na różnych wystawach”.
„Plastek” Sebastian Krasoń wychował się i mieszka na Osiedlu Słoneczne. Tutaj uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 5 i tutaj nadal mieszka z rodziną: żoną i dwójką dzieci. Graffiti zajął się w wieku 13 lat, kiedy malowaniem zajął się także jego starszy o dwa lata brat. Jak wspomina podpatrywał jego malowanie i sam zaczął malować. Malował głównie litery, z czasem zaczął malować także postaci z bajek.
Na swoim koncie ma także wydanie kilku kolekcji ubrań, butów i gadżetów własnej produkcji z własnymi projektami. Niektóre jego prace były udostępniane na popularnych stronach graffiti z całego świata i cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Jest także autorem okładki zespołu hip-hopowego Emigracze którego płyty były sprzedawane w Wielkiej Brytanii i w Empiku w Polsce.
W przyszłym roku na 20 -lecie działalności planuje zorganizować specjalny event z malowaniem graffiti i zaprosić na niego artystów z całej Polski.
„Chciałbym zorganizować wielkie malowanie garaży przy ul. Fredry połączone z koncertem z okazji jubileuszu. Kilka lat temu próbowałem zachęcić do takiej inicjatywy lokalną spółdzielnię mieszkaniową, ale niestety nie wyrazili na to zgody. Może tym razem się uda” – mówi Plastek.

 

 

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.