Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

W Latoszynie powstaną baseny termalne? Z odwiertów w okolicy „Łazienek” wypływa gorąca woda

Egerszalok po odkryciu ciepłych wód termalnych stał się bardzo popularnym miejscem wypoczynku

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć z odwiertów wykonanych w Latoszynie w pobliżu reaktywowanych niedawno „Łazienek” wypływa gorąca woda. Zalega ona na głębokości trzech kilometrów i ma temperaturę około 80 stopni. Według naszych informacji mają tam powstać baseny termalne.

Niestety nie udało się nam dodzwonić do wójta gminy Dębica aby potwierdzić tę informację. – Nie mogę temu zaprzeczyć ani potwierdzić – mówi jego zastępca Marek Mikrut. On zajmuje się tą sprawą, ja nie mam wiedzy na ten temat.

Przypomnijmy – w Latoszynie w ostatnich latach wykonano szereg głębokich odwiertów w poszukiwaniu wody siarczkowej wykorzystywanej w „Łazienkach”. Czysty przypadek sprawił, że trafiono podczas tych wierceń na pokłady gorących wód podobnych do tych jakie występują w rejonie Bukowiny Tatrzańskiej, Białki i Chochołowa. Na ich bazie -według zdobytych przez nas wiadomości- mają powstać baseny termalne.

Do sprawy będziemy wracać na naszym portalu.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.