Previous slide
Next slide

Dębiccy Sybiracy znowu pomagają Kresowiakom. Wielka zbiórka darów już 15 grudnia w Galerii Dębickiej

Już jutro (piątek, 30 listopada) w siedzibie Koła Związku Sybiraków przy ul. Kościuszki (budynek nr 50 na trenie dawnej jednostki wojskowej, obok stadionu sportowego) rozpocznie się zbiórka produktów żywnościowych dla Kresowian. To już piąta edycja organizowanej przez dębickich Sybiraków akcji pomocy Rodakom na Wschodzie. W ubiegłym roku dzięki hojności dębiczan do Polaków w Solecznikach na Litwie dotarła ponad 1 tona darów.

Z roku na rok w akcję włącza się coraz więcej osób i instytucji. „Cztery lata temu organizowaliśmy zbiórkę darów tylko w naszym gronie, członków koła Sybiraków. W 2016 po raz pierwszy wyszliśmy z taką propozycją do dębiczan i za pierwszym razem zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów darów o wartości około 1200 zł. Nie było to może bardzo dużo, ale od czegoś trzeba było zacząć. W ubiegłym, 2017 roku gdy zbiórkę organizowaliśmy w Galerii Dębickiej dębiczanie już bardzo mocno wsparli naszą akcję i przekazali na nią dary ważące ponad 1 tonę o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Jak widać dębiczanie mają wielkie serca i na ich hojność dla Rodaków na Kresach liczymy także w tym roku” – mówi Jerzy Godzisz z Koła Sybiraków w Dębicy.

Dębiccy Sybiracy w realizacji tej akcji przez ostatnie 2 lata zyskali różnego rodzaju wsparcie. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 z klasy I b pod okiem swojej wychowawczyni Anny Puzon wykonały kartki świąteczne, które wraz z darami zostaną przekazane Kresowianom. Członkowie Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów z Rzeszowa ubrani w historyczne mundury wojskowe podobnie jak w ubiegłym roku będą uczestniczyć w zbiórce darów, która odbędzie się w godzinach od 9.00 do 20.00 15 grudnia (sobota) w Galerii Dębickiej. Każdy dar będzie cenny.

Dary dla Kresowian można przynosić do biura Koła Sybiraków w każdy piątek od godz 10.30 do 12.30 do 15 grudnia. Przydadzą się przede wszystkim produkty z długim terminem przydatności do spożycia (pełna lista produktów na jednym ze zdjęć) m.in. herbata, kasza, cukier, kakao, ryż, olej, makaron, czekolada, owoce i warzywa w puszkach, kawa sypana i rozpuszczalna, konserwy mięsne lub rybne, słodycze.
„W indywidualnych przypadkach, jeżeli ktoś nie byłby w stanie dotrzeć do nas na ul. Kościuszki z darami w któryś z piątków możemy umówić się z taką osobą telefonicznie na inny dzień w naszej siedzibie i odebrać dary. W sprawie przekazania darów można się ze mną skontaktować pod numerem : 502 610 707 ” – mówi Jerzy Godzisz z dębickiego Koła Sybiraków, organizator akcji.

Dary z tegorocznej zbiórki – podobnie jak w ubiegłym roku – trafią do Polaków z Solecznik na Litwie oraz do tamtejszego Domu Dziecka w którym przebywają polskie dzieci. http://salcininkuvaikai.lt/pl.php/titulinis.html )

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.