Previous
Next
Previous
Next

Wnuk „Klamry” Przemysław Lazarowicz i kpt. Bronisław Ćwik odsłonili mural ppłk. Adama Lazarowicza

Przemysław Lazarowicz, wnuk „Klamry” i kpt. Bronisław Ćwik odsłaniają mural ppł Adama Lazarowicza

Dzisiaj w samo południe nastąpiło oficjalne odsłonięcie muralu poświęconego ppłk Adamowi Lazarowiczowi ps. „Klamra”, żołnierzowi AK, dowódcy bitwy na Kałużówce. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wnuk „Klamry” Przemysław Lazarowicz oraz żołnierz AK kpt. Bronisław Ćwik. W uroczystości obok mieszkańców, żołnierzy obrony terytorialnej, przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowej  i członków  Młodzieży Wszechpolskiej wzięli udział twórcy muralu: Sebastian Krasoń i Szymon Ogrodnik.

Sebastian Krasoń i Szymon Ogrodnik – twórcy muralu

„To dzięki postawie takich osób jak mój dziadek, jak śp. Józef Lutak „Dyzma, jak Ludwik Marszałek „Zbroja”, którego 70 rocznicę męczeńskiej śmierci będziemy obchodzić we Wrocławiu bo tam jest pochowany, dzięki obecnemu tutaj kapitanowi Ćwikowi możemy cieszyć się tą wolnością i realizować nasze marzenia” – powiedział podczas uroczystości wnuk Adama Lazarowicza, Przemysław Lazarowicz.

Uroczystość uświetnił występ młodzieży z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy, która zaprezentowała wiązankę pieśni patriotycznych. Hołd Adamowi Lazarowiczowi złożyli paląc race i śpiewając „Cześć i chwała bohaterom” kibice Igloopolu.

Zobacz także : 15 odcieni szarości twarzy Adama Lazarowicza
Namalowali mural z majorem Lazarowiczem na jednym z dębickich bloków

https://www.facebook.com/ziemiadebicka/videos/305265030086199/

https://www.facebook.com/ziemiadebicka/videos/344726399424237/

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.