Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

15-LATKA WŁAŚCIWIE ZAREAGOWAŁA NA NIEPOKOJĄCY TELEFON

Wydarzenia co prawda nie miało miejsce na terenie naszego powiatu, ale warte jest nagłośnienia z uwagi na bardzo właściwa reakcję 15-letniej uczennicy szkoły podstawowej.  Zadzwonił do niej nieznany mężczyzna, informując ją, że zamierza popełnić samobójstwo. Nastolatka powiadomiła o tym fakcie pedagog, która zaalarmowała policję.

Funkcjonariusze szybko ustalili dane mężczyzny. 32-latek był nietrzeźwy, został przewieziony do szpitala.
Wczoraj po godz 10, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do jednej z uczennic szkoły podstawowej w Ropczycach, kilkukrotnie dzwonił nieznany jej mężczyzna twierdząc, że popełni samobójstwo. Zaniepokojona otrzymanymi informacjami 15-latka powiadomiła o tym fakcie pedagog szkolną, która zgłosiła sprawę na policję.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania, by ustalić, kim jest dzwoniący. Okazał się, że to 32-letni mieszkaniec Ropczyc. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Swoje zachowanie tłumaczył chęcią zrobienia żartu. 32-latek został przewieziony do szpitala.

Postawa 15-latki, która wykazała się dużą empatią i nie pozostała obojętna na otrzymaną informację, jest godna naśladowania. Na uznanie zasługuje także reakcja pedagog szkolnej, która nie zbagatelizowała sytuacji i poważnie potraktowała sprawę.

Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.