Previous
Next
Previous
Next

Audycja folklorystyczna „Polskie stroje ludowe”

28 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Dębicy odbyła się wyjątkowa lekcja folkloru. W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała” w którym bierze udział przedszkole zaproszono przedstawicieli Zespołu Pieśni i Tańca „Sokolanie” z Pilzna, działającego przy Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół”.

W czasie audycji przygotowanej przez koordynator Małgorzatę Chorążak zostały zaprezentowane przedszkolakom stroje i tańce ludowe z różnych regionów Polski. Dzieci miały okazję wysłuchać też kilka pieśni i przyśpiewek w wykonaniu wokalistek: Dominiki Sierżęgi i Anny Kubik. Dzięki takiemu spotkaniu przedszkolaki mogły przekonać się , że kultura ludowa regionu jest wciąż żywa, a poznawanie tańców regionalnych atrakcyjnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, natomiast strój ludowy jest wyrazem patriotyzmu i symbolem polskości.

źródło: PM nr 4 w Dębicy

 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.