Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Uwaga na autostradzie A-4. Ukraińcy wracają na święta, ich samochody czasem są w kiepskiej kondycji

Ukraińcy pracujący w Polsce i na Zachodzie Europy będą obchodzić Święta Bożego Narodzenia zgodnie z kalendarzem Juliańskim.  7 stycznia przypada według niego Boże Narodzenie, a dzień wcześniej Wigilia. Już teraz autostradą A-4 dziesiątki aut zmierza w kierunku wschodniej granicy.

Wyznawcy prawosławia do Wigilii zasiądą  6 stycznia. Podobnie jak u nas na stole znajdzie się dwanaście potraw. Boże Narodzenie przypadnie 7 stycznia. Od kilku dni na autostradzie obserwuje się wzmożony ruch samochodów z ukraińskimi obywatelami zmierzającymi w kierunku granicy na wschodzie. Niestety auta te są często w dość kiepskim stanie.

– Jechałem wczoraj wieczorem z Krakowa do Dębicy. Na swojej drodze spotkałem co najmniej kilka osobowych aut na niemieckich lub ukraińskich numerach które gołym okiem widać było, że ich stan był co najmniej niepokojący. Dotyczyło to zwłaszcza tylnych świateł z których często jedno było niesprawne, a mijałem również takie auto które w ogóle nie miało oświetlenia z tyłu – mówi jeden z naszych Czytelników. Zważywszy na to jakie szybkości rozwija się na autostradzie można sobie wyobrazić jakie to niesie zagrożenia.

Prawdopodobnie wielu Ukraińców wracając z pracy w Niemczech czy innych krajach na Zachodzie kupuje najtańsze auta aby nimi wrócić do swojego kraju. Ich stan bywa bardzo różny.

-Na stacji benzynowej przed Tarnowem jedno auto prawie się rozsypało. Wylały się z niego jakieś płyny. Ale kilku Ukraińców przy pomocy jakiś narzędzi i paru kawałków taśmy uruchomiło pojazd i pomknęło w kierunku granicy – dodaje nasz Czytelnik. Uczciwie powiem, że wczoraj autostradą jechałem wyjątkowo ostrożnie rzadko przekraczając „setkę” zwłaszcza na nieoświetlonych odcinkach. I taką ostrożność polecam wszystkim jeżdżącym tą trasą.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.