Previous
Next
Previous
Next

„Dębica pod znakiem Czerwonego Krzyża” – wystawa w Muzeum Regionalnym w Dębicy

Wyjątkowa wystawa na której prezentowana jest historia Polskiego Czerwonego Krzyża na ziemi dębickiej od początku jego działalności została otworzona w ostatni piątek 18 stycznia w Muzeum Regionalnym w Dębicy. Na wystawie zebrano ponad 120 różnych eksponatów wśród których zdecydowaną większość stanowią zdjęcia ukazujące działania PCK na przestrzeni ostatnich 90 lat.

Wśród prezentowanych zbiorów znajdują się m.in. unikalne fotografie związane z PCK od lat ’30 XX wieku do czasów współczesnych, plakaty, odznaczenia, sprzęty medyczne i wiele innych przedmiotów. Prezentowane fotografie ukazują między innymi szpital polowy, który działał podczas bitwy na polanie Kałużówka w 1944 roku oraz różne ćwiczenia organizowane na terenie miasta przez PCK.

https://www.facebook.com/ziemiadebicka/videos/1216806001806771/

Wystawę, która powstała w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i setną rocznicę utworzenia Polskiego Czerwonego Krzyża można oglądać  w Muzeum Regionalnym w Dębicy do końca czerwca.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.