Previous
Next
Previous
Next

Śledztwo w sprawie śmierci pieszego w Zwierniku 

Prokuratura Rejonowa w Dębicy prowadzi postępowanie przeciwko 43 letniemu mieszkańcowi powiatu dębickiego Kazimierzowi R., który pozostaje pod zarzutem spowodowania w dniu 21 grudnia 2018 roku w Zwierniku wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł 40 letni mężczyzna.

 

Do zdarzenia doszło w Zwierniku około godziny 20-stej. Kierujący samochodem osobowym marki Mercedes E 200 na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym poruszał się pieszy, doprowadzając do jego potrącenia, wjeżdżając przy tym do przydrożnego rowu. Pokrzywdzony w następstwie uderzenia pojazdu został przemieszczony do rowu i doznał obrażeń ciała w postaci urazów czaszki, w wyniku których zmarł na miejscu zdarzenia.

Następnie sprawca udał się do zamieszkującego po sąsiedzku mężczyzny i poprosił o pomoc w wyciągnięciu samochodu z rowu. Nie informował sąsiada o potrąceniu pieszego, a ten nie dostrzegł mężczyzny leżącego w rowie po drugiej stronie drogi.

Pojazd marki Mercedes został wyciągnięty z rowu i umieszczony w stodole osoby pomagającej w wyciągnięciu samochodu.

Ciało pokrzywdzonego odnalazła jego żona wracając do miejsca zamieszkania.

W toku podjętych czynności procesowych w tej sprawie, w dniu 22 grudnia 2018 roku o godz.9.50 zatrzymano Kazimierza R, który w tym momencie  znajdował się w stanie nietrzeźwości przekraczającym 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Przedstawiono sprawcy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia, a także nie udzielenie pomocy pokrzywdzonemu znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Kazimierz R. przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu i wyjaśnił, że alkohol spożywał po wypadku.

W związku ze skierowaniem przez prokuratora wobec podejrzanego wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego, Sąd Rejonowy w Dębicy zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Kazimierz R. nie był dotychczas karany.

Przedmiotowy czyn zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.