Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Andrzej Muciek znów kandyduje na radnego Rady Gminy Żyraków

Chociaż w ostatnich wyborach samorządowych zdobył mandat radnego Gminy Żyraków to w niedzielę znów będzie walczył o zaufanie wyborców z Żyrakowa. Mandat Andrzeja Mućka, bo o nim mowa, na mocy wyroku Sądu Okręgowego w Rzeszowie został wygaszony przez Wojewodę Podkarpackiego bo pomyliła się Komisja Wyborcza źle wydając karty do głosowania.

Andrzej Muciek kandydował do Rady Gminy w Żyrakowie z okręgu nr 14. Komisja wyborcza, która wydawała karty do głosowania obsługiwała również okręg nr 15. Pech chciał, że komisja się pomyliła wydając karty do głosowania w okręgu 14 wyborcom z okręgu 15. Błąd był nieduży, raptem kilka (8) kart wyborczych, ale Andrzej Muciek wygrał przewagą dwóch głosów. Komitet z którego startował przegrany konkurent zgłosił protest wyborczy, a Sąd Okręgowy w Rzeszowie go uznał.

-Wojewoda na mocy wyroku Sądu Okręgowego w Rzeszowie mandat Andrzeja Mućka wygasił – informuje Agnieszka Skała, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Andrzej Muciek nie ukrywa swojego żalu z powodu tej sytuacji. – Ja nie miałem żadnego wpływu na pracę komisji, a to na mnie spadają konsekwencje jej niedokładnej pracy – mówi były już radny. O tym, że mój mandat został wygaszony dowiedziałem się z mediów, nikt mnie nawet o tym nie poinformował.

Andrzej Muciek postanowił jednak po raz kolejny zawalczyć o mandat w Radzie Gminy Żyraków.

-Ludzie mi zaufali i oddali na mnie swoje głosy, a to jest dla mnie bardzo ważne. Dlatego postanowiłem wystartować po raz kolejny i ubiegać się o mandat radnego Rady Gminy Żyraków. Do ponownych wyborów idę z tym samym programem co jesienią – deklaruje Andrzej Muciek.

Program Andrzeja Mućka jest skierowany na sprawy lokalne. Mowa w nim o uregulowaniu stanu prawnego gruntów zajętych pod drogi, zwłaszcza te gminne, opracowaniu planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Żyraków czy przywróceniu przejazdu kołowego pod autostradą drogą „na cegielnię”. Jest w nim też poruszony temat doprowadzenia rowów melioracyjnych do właściwego stanu i zapewnienia młodzieży możliwości dobrego spędzenia wolnego czasu.

-Nie jestem członkiem żadnej partii startuję jako kandydat niezależny. Obecnie jestem emerytem i mam dużo czasu, aby zająć się sprawami wsi w której mieszkam. Bardzo proszę tych wszystkich, którzy zaufali mi podczas jesiennych wyborów o udział w wyborach i jeśli znów zechcą mi zaufać, o oddanie głosu na moją kandydaturę – prosi Andrzej Muciek.

Ponowne wybory zarządzono na niedzielę 24 lutego. Odbędą się one w Żyrakowie w godzinach od 7.00 do 21.00

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.