Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Powiatowy system pomiarów jakości powietrza już działa w Czarnej, Żyrakowie, Pustkowie, Pustyni, Pilźnie, Jodłowej, Brzostku i Dębicy

W związku z potrzebą zapewnienia mieszkańcom dostępu do rzetelnej informacji na temat pogarszającej się jakości i rosnącego poziomu zanieczyszczenia powietrza, w powiecie dębickim został uruchomiony powiatowy monitoring powietrza (PMP). Jest on złożony z urządzeń, które mierzą poziom stężenia pyłów PM2.5, PM10, temperaturę, ciśnienie i wilgotność.

W oparciu o dane uzyskane dzięki PMP na mapie online oznaczane są informacje o aktualnym stopniu zanieczyszczenia powietrza. Mapa znajduje się na stronie internetowej Starostwa Powiatowego, co zapewnia wszystkim zainteresowanym łatwy i szybki dostęp do informacji. Są one udostępniane również za pośrednictwem aplikacji mobilnych dla systemu Android lub systemu Apple.

Na PMP w powiecie dębickim składa się 10 czujników jakości powietrza zamontowanych na budynkach: Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II (ul. Rzeszowska 78) oraz Starostwa Powiatowego (ul. Parkowa 28) w Dębicy, Zespołu Szkół w Pustyni (Pustynia 160, gm. Dębica), Urzędu Gminy w Żyrakowie (Żyraków 137), Liceum Ogólnokształcącego im. S. Petrycego w Pilźnie (ul. Lwowska 14), Urzędu Miejskiego w Brzostku (ul. Rynek 1), Urzędu Gminy w Jodłowej (Jodłowa 1), Urzędu Gminy w Czarnej (ul. Dworcowa 6), na budynku Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu (Pustków-Osiedle 34A, gm. Dębica), a także na budynku Domu Pomocy Społecznej im. Ojca Pio (ul. 23 sierpnia 3) w Dębicy.

SPRAWDŹ JAKOŚĆ POWIETRZA

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.