Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Spotkanie z poetką

Uczniowie szkoły podstawowej w Jaźwinach wzięli udział w spotkaniu z poetką Lucyną Angermann rodowitą zakliczynianką, a od 20 lat mieszkanką Belgii. Pani Lucyna zaczęła pisać już w szkole podstawowej. Do niedawna robiła to jedynie “do szuflady”.Od kilku lat publikuje wiersze w sieci. Należy do kilku grup poetyckich, gdzie bierze udział w warsztatach i konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów, Autorów, Dziennikarzy, Prawników Virtualia ART. Zdobyła III miejsce w międzynarodowym konkursie poetyckim “Czy to gwarą, czy polszczyzną, nasza mowa jest ojczystą”. Wydała kilka tomików poezji m.in. “Myśli poplątane”(2017), “Uchylając drzwi” (201, “Opowieści (nie)prawdziwe” (201. Dla najmłodszych pisze cykl wierszy o przygodach Żaby Lucjana. W pierwszej części spotkania wzięli udział uczniowie klasy III gimnazjum, słuchając opowieści poetki o początkach zmagań literackich, o wenie, ale i chwilowej bezsile w tworzeniu. Wysłuchali kilku recytacji.Mieli okazję przemierzyć wspólnie z gościem kilka krajów europejskich, wysłuchać ciekawych historii i zobaczyć niesamowite miejsca w Hiszpanii, Portugalii czy Belgii. W drugiej części pani Lucyna Angermann spotkała się z uczniami klas I-III, którzy zasłuchali się w przygody Żaby Lucjana, a następnie wzięli udział w konkursie plastycznym na najciekawszą ilustrację do wysłuchanej wierszowanej bajki. Spotkanie to było niewątpliwie ciekawym spojrzeniem na poezję. (as)

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.