Previous
Next
Previous
Next

TRZECH MIESZKAŃCÓW DĘBICY TRAFIŁO DO ARESZTU

Policjanci z Dębicy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże i włamania. Dwóch z nich odpowie za kradzież pieniędzy z automatów znajdujących się w myjniach samochodowych, trzeci za kradzież samochodu i quada. Sprawcy działali na terenie powiatu dębickiego i ropczycko-sędziszowskiego. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego dębickiej komendy, zajmowali się sprawą włamań do automatów, znajdujących się w myjniach samochodowych. Policjanci ustalili, że do podobnego zdarzenia doszło także na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Przypuszczali, że tych przestępstw mogły dopuścić te same osoby.

Jak ustalili 27 lutego w Sędziszowie Małopolskim sprawcy włamali się do automatu i ukradli pieniądze. Powstałe straty wyceniono na ponad 5,5 tysiąca złotych. W związku z tą sprawą policjanci, jeszcze tego samego dnia w Sielcu, zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu dębickiego, w wieku 51 i 25 lat. Podczas przeszukania w ich miejscach zamieszkania, policjanci zabezpieczyli przedmioty, pochodzące z innych kradzieży. Ich wartość sięgała blisko 30 tysięcy złotych. Dodatkowo straszy z mężczyzn miał przy sobie marihuanę i amfetaminę.

Policjanci do tej sprawy zatrzymali także trzecią osobę. To 51-letni mieszkaniec Dębicy. Jak ustalili mężczyzna ten ma związek z kradzieżą samochodu dostawczego, quada oraz różnego rodzaju narzędzi. Do tych przestępstw doszło w lutym w Bystrzycy. Poszkodowany wycenił straty na blisko 80 tysięcy złotych. W trakcie przeszukania w jego domu policjanci zabezpieczyli skradzione części samochodowe.

Cała trójka usłyszała już prokuratorskie zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności od roku do nawet lat 10. W przypadku 25-latka kara ta może wzrosnąć, powyższych przestępstw dokonał w okresie recydywy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.