Previous
Next
Previous
Next

Handlował w sieci „podróbkami”

Blisko tysiąc osób padło ofiarami oszusta sprzedającego za pomocą Internetu podrobione buty. Korzystający ze znanych portali sprzedażowych, 26-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego oferował obuwie sportowe, w atrakcyjnych cenach – tyle tylko, że …z fałszywymi znakami towarowymi znanych, światowych marek.

Na trop właściciela podróbek wpadli zwalczający cyberprzestępczość policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, którzy o procederze powiadomili swoich kolegów z Tarnowa. Śledztwem na miejscu, zajęli się mundurowi Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, pracujący pod nadzorem tarnowskiej prokuratury.

Ogrom czynności procesowych, z jakim mierzyli się śledczy, a pozwalający na zebranie niezbitego materiału dowodowego, wymagał długich miesięcy żmudnej pracy.
Wreszcie w połowie ubiegłego tygodnia 26–latek został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, gdzie usłyszał zarzut popełnienia 1141 czynów, w tym oszustw oraz wprowadzenia do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowym.
Grozi mu nawet ośmioletni pobyt w zakładzie karnym.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.