Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Znów przez dwa miesiące będzie zamknięty most na Wisłoce w Straszęcinie

Najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca br. znów zostanie zamknięty na dwa miesiące most na Wisłoce w Straszęcinie. Będzie to związane z budową i uruchomieniem nowego mostu na Wisłoce w bezpośrednim sąsiedztwie starej przeprawy.

Dwa poprzednie zamknięcia mostu, które miały miejsce w listopadzie ubiegłego roku przysporzyły kierowcom mnóstwo problemów z dostaniem się do Dębicy. Na Zawierzbiu, przez który trzeba było jechać aby dostać się do Dębicy tworzyły się kilkudziesięciominutowe korki.

– Postaramy się, aby ten most był niedostępny jak najkrócej. Przy tej inwestycje jest jeszcze jeden problem. Musimy podnieść rondo przy moście o metr, w związku z budową wałów przeciwpowodziowych, nowy most jest budowany wyżej niż stary. Będzie trzeba wyłączyć rondo z ruchu, chociaż będziemy starali się to robić połowicznie – powiedział w wywiadzie dla Radia RDN Małopolska starosta powiatu dębickiego Piotr Chęciek.

Według wstępnych założeń nowy most miał być gotowy w maju. Dzisiaj już wiadomo, że dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe i zakończenie budowy mostu i oddanie go do użytku przesunie się  o kilka miesięcy. Koszt budowy mostu został oszacowany na 29 mln złotych.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.