Cykl warsztatów dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych rozpoczęty

8 kwietnia dębiccy nauczyciele przedmiotów humanistycznych pracujący w szkołach średnich na terenie powiatu dębickiego mieli okazję wziąć udział w seminarium i warsztatach zorganizowanych  przez rzeszowski oddział IPN pt.  „Zbrodnia wołyńska”. Złożone z dwóch części zajęcia – wykład oraz warsztaty dla nauczycieli poprowadzili mgr Artur Brożyniak pracownik IPN oraz dr Joanna Kordzikowska. Projekt jest realizowany pod patronatem Starostwa Powiatowego i NSZZ Solidarność.

Projekt będzie złożony z cyklu ośmiu spotkań adresowanych głównie do nauczycieli przedmiotów humanistycznych z powiatu dębickiego. Kolejne seminaria będą poświęcone następującym zagadnieniom:
1. „Rok 1989”,
2. „Losy ludności cywilnej podczas Powstania Warszawskiego”,
3. „Wrzesień 1939 – wybuch II wojny światowej – dwie okupacje”,
4. „Grudzień’ 70”,
5. „Mała Ojczyzna – Leopold Lis – Kula. Żołnierz Niepodległej”,
6. „Jak uczyć o Polskim Państwie Podziemnym” (zakres zajęć obejmuje przede wszystkim historię regionu),
7. „Zbrodnia katyńska i kłamstwo katyńskie”.

Kolejne spotkanie, poświęcone wydarzeniom 1989 roku, odbędzie się już w czerwcu. Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu jest p. Aneta Kwolek – nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.

Na podstawie informacji Starostwa Powiatowego w Dębicy /fot. Katarzyna Kyc

 

Podziel się z innymi

Shares

Czy podoba się Wam tegoroczna dekoracja świąteczna na dębickim Rynku ?
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.