Previous
Next

Rajdowe emocje podczas „Rajdu Ziemi Dębickiej KJS 2019”

W ubiegłą niedzielę na terenie Gminy Dębica towarzyszyły nam rajdowe emocje Rajdu Ziemi Dębickiej KJS 2019, w ramach 2 Rundy Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego KJS. Organizatorem rajdu był Automobilklub STOMIL w Dębicy przy współpracy GOSiR Gminy Dębica oraz Gminy Dębica.

Zanim rozpoczął się rajd, wszystkie załogi musiały przejść badanie techniczne, w celu sprawdzenia stanu i parametrów startujących samochodów. Po zakończonych badaniach w budynku Kompleksu Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu odbyło się oficjalne otwarcie zawodów oraz odprawa zawodników, na której sędziowie przekazali szereg wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, które podczas takich imprez jest najważniejsze oraz życząc wszystkim zawodnikom osiągnięcia jak najlepszych wyników, a przede wszystkim bezpiecznego dotarcia do mety.
Na starcie Rajdu zameldowało się 45 załóg m.in. z: Ropczyc, Jasła, Rzeszowa, Stalowej Woli, Nowego Sącza, Mielca, Krakowa, Rymanowa, Czudca, Radomia, Przemyśla, Łańcuta oraz największa liczba uczestników z Automobilklub STOMIL w Dębicy, podzielonych na 6 kategorii według pojemności silników oraz klasy samochodu. Tegoroczny KJS składał się z 3 odcinków specjalnych, o łącznym dystansie 15,3km. Pierwszy odcinek zlokalizowany był na „ringu nr 4” w Kochanówce. Odcinki 2 i 3 znajdowały się w Stobiernej, pierwszy z nich biegł przy Osadzie Słowiańskiej i Parku Owadów i Pajęczaków, zaś ostatni odcinek to znana trasa z rajdu „Super OES Stobierna 2017”. Baza zawodów skąd wszystkie załogi wyjeżdżały na trasy znajdowała się na terenie Kompleksu Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu.
Po zakończonym rajdzie po podliczeniu wszystkich czasów nastąpiło podsumowanie sportowych zmagań. Uroczystego zakończenia oraz wręczenia pamiątkowych pucharów dokonali wójt Gminy Dębica – Stanisław Rokosz, dyrektor GOSiR Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński oraz Mirosław Matelowski – Automobilklub Stomil Dębica.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu oraz działaczom Automobilklub STOMIL za zorganizowanie imprezy oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do jej organizacji. Podziękowania kierujemy również do służb, które czuwały nad bezpieczeństwem zawodników.

Na najwyższych stopniach podium stanęli:
Klasa K FIAT
1. Dawid Kalisz/Piotr Szudy – AMK Gorlice/ Nz Jasło – z czasem 13:47,60
2. Adam Florkiewicz/Albert Florkiewicz/ Automobilklub Stomil Dębica – z czasem 13:56,90
3. Andrzej Michałek/Magdalena Michałek/ Automobilklub Stalowa Wola – z czasem 14:07,00
Klasa K4
1. Jakub Czoch / Adrian szewczyk Automobilklub Stomil Dębica/ – z czasem 12:45,30
2. Piotr Kudłacz / Adrian Wodzisz/ Automobilklub Stomil Dębica – z czasem 13:22,30
3. Olaf Jeziorski / Krzysztof Jeziorski / Automobilklub Stalowa Wola – z czasem 14:11,50

Klasa K3
1. Krzysztof Przywara/Magdalena Grabowska /Automobilklub Stomil Dębica – z czasem 12:22,60
2. Wojciech Kędzior / Mateusz Trznadel / Automobilklub Stomil Dębica – z czasem 12:41,00
3. Stanisław Parylak / Jerzy Piotrowski / Nz Nowy Żmigród – z czasem 12:51,50
Klasa K2
1. Marek Pacholarz/Łukasz Rzeszowski/Automobilklub Stomil Dębica/Nowy Sącz – z czasem 13:12,60
2. Jerzy Niemiec/Tomasz Saganowski/ Automobilklub Stalowa Wola – z czasem 13:36,90
3. Kacper Gac/ Krystian Rodzeń /Automobilklub Rzeszów/Przemyśl – z czasem 14:24,20
Klasa K1
1. Wiktor Lorenc/ Paweł Czuchra/ Automobilklub Stomil Dębica/ Rymanów z czasem 14:16,80
2. Mariusz Mróz/ Sławomir Mróz/ Automobilklub Stomil Dębica/ Nowy Sącz z czasem 14:44,50
3. Krzysztof Kędzior/ Bogdan Czarnota/ Automobilklub Stomil Dębica – z czasem 14:52,30
Klasa GOŚĆ
1. Adam Rachfał/ Sławomir Leja/ Automobilklub Stomil Dębica – z czasem 13:21,90

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.