Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Narodowe Święto 3 Maja w Dębicy – FOTOREPORTAŻ

Po raz pierwszy przy nowym, odsłoniętym w styczniu 2019 roku  Pomniku Niepodległości wzniesionym na dębickim Rynku z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się tegoroczne obchody Narodowego Święta 3 Maja w Dębicy. W 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji na dębickim Rynku zgromadzili się mieszkańcy miasta, władze miejskie i powiatowe oraz żołnierze WOT.

Uroczystość na Rynku rozpoczęła się od ceremoniału patriotycznego z udziałem asysty honorowej 33. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy. Po odegraniu hymnu Polski, zgromadzeni wysłuchali okolicznościowego przemówienia starosty powiatu dębickiego Piotra Chęćka oraz okolicznościowego listu nadesłanego przez Ministra Obrony Narodowej. Złożono też kwiaty przy pomniku Niepodległości. Przemówienia na dębickim Rynku wygłosili także przewodniczący Rady Powiatu Michał Maziarka oraz dowódca dębickiego WOT ppłk. Roland Waszkowiak.

Następnie barwny korowód, prowadzony przez Miejską Orkiestrę Dętą, kompanię honorową, oddziały towarzyszące i poczty sztandarowe, udał się do dębickiego kościoła pod wezwaniem Św. Jadwigi, gdzie odprawiono mszę św. w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie, na placu Gryfitów odbył się akt zawierzenia Powiatu Dębickiego Matce Bożej Królowej Polski. Uroczystości zakończono złożeniem wieńców pod figurą Matki Boskiej Niepokalanej.
Dalsza część obchodów będzie miała miejsce dziś wieczorem w Domu Kultury „Mors” w Dębicy, gdzie nastąpi m.in. wręczenie Zespołowi Pieśni i Tańca „Igloopolanie” tytułu „Zasłużony dla Powiatu Dębickiego” oraz odbędzie się premiera opery „Verbum nobile” Stanisława Moniuszki w wykonaniu artystów amatorów pod kierunkiem Dębickiego Towarzystwa Muzyczno-Śpiewaczego.

Fot. Starostwo Powiatowe w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.