Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

40.rocznica porozumień sierpniowych – obchody w Dębicy

Dziś przedstawiciele władz samorządowych, związków zawodowych i mieszkańców złożyli symboliczne kwiaty pod dębickim Krzyżem Solidarności.

Delegacje oddały w ten sposób szacunek uczestnikom fali sierpniowych strajków z 1980 r., które zmieniły historię Polski.

Skala protestów była ogromna i w rezultacie ówczesny rząd PRL podpisał porozumienia sierpniowe.

To właśnie z latem 1980 łączą się tak ważne dla naszej historii pojęcia jak 21 postulatów czy powstanie NSZZ „Solidarność”.

W roku 2020 świętujemy 40-lecie tych wydarzeń.

źródło: Powiat Dębicki

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.