Previous
Next
Previous
Next

Unikalne zdjęcie kościoła w Zasowie. Fotografia przedstawia świątynię ze zniszczoną podczas wojny wieżą.

Niezwykłe zdjęcie można znaleźć na stronie www.zasow.pl. Przedstawia ono unikalną fotografię kościoła jeszcze z czasów przed pierwszą wojną światową.

„Obecny kościół parafialny został konsekrowany 25 czerwca 1886r. przez biskupa tarnowskiego Ignacego Łobosa. W czasie I wojny światowej została zburzona wieża, która służyła Rosjanom jako punkt obserwacyjny, a następnie odbudowana wraz z górną częścią świątyni.

Kościół ucierpiał ponownie podczas II wojny światowej, kiedy to zniszczeniu uległ dach, część wyposażenia oraz wieża. Po roku 1945 kościół został odbudowany, ale już bez wspaniałej wieży. Od 1995 roku prowadzone są ciągłe prace renowacyjne – tak na zewnątrz, jak i wewnątrz kościoła. ” – czytamy na stronie www.zasow.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.