Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Wspomnień czar: Kiosk przy „PEBEROLU”

Jest wspomnieniem minionych lat i jak widzimy po komentarzach wywołuje wiele pozytywnych wspomnień związanych z życiem w latach ’ 80 XX wieku w Dębicy. Kiosk przy PBER – olu czyli Przedsiębiorstwie Budownictwa Rolniczego przy ul. Starzyńskiego, na dzisiejszej Kępie. Kiedyś mówiło się, że to Latoszyn.

Jak wspominają ci, którzy byli klientami tego kiosku sprzedawano tam artykuły spożywcze, oranżadę, gumy z obrazkami, a zwłaszcza piwo dla wychodzących z ciężkiej pracy mężczyzn.

„Typowy sklep-kiosk spożywczy. Gdy zamieszkałem na „Kępie” w 1982r już funkcjonował, a gdy opuszczałem „Kępę” w 1987 r., to jeszcze funkcjonował. Większość mieszkańców właśnie tam zaopatrywała się w artykuły pierwszej potrzeby, a szczególnie w mleko. Czytałem kiedyś, że został zakupiony w jakiejś miejscowości i przetransportowany do Dębicy. Niestety nie pamiętam nazwy – napisał jakiś czas temu Pan Henryk Mazurkiewicz

„Pamiętam jak tam przesiadywaliśmy 😉Pamiętam też z dzieciństwa jak funkcjonował .W środku stał stolik i krzesełko, w miejscu wejścia na zaplecze wisiała ciężka kotara. Pamiętam też kto tam sprzedawał ehhh kiedy to było – pisze pani Urszula.

A Wy pamiętacie ten kiosk ? Macie jakieś wspomnienia z nim związane ?

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.