Previous
Next

Region. 20-latek pędził 194 km/h

Ponad 5 tys. złotych mandatu oraz 19 punktów karnych otrzymał 20-letni kierowca bmw, który pędził tarnobrzeską Wisłostradą. Mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski jechał z prędkością 194 km/h, czyli o 94 km/h za szybko.

Brawura, a w szczególności lekceważenie przepisów związanych z przekraczaniem prędkości, to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niestety w trakcie służby policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED spotykają się z wieloma groźnymi sytuacjami, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Na każdą z nich reagują zdecydowanie, dyscyplinując kierowców, którzy ignorują obowiązujące przepisy.

Wczoraj po godz. 12, policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę przy ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu, zauważyli poruszające się z nadmierną prędkością osobowe bmw.

Policyjny wideorejestrator wskazał, że pojazd jechał z prędkością 194 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 100 km/h. Dodatkowo kierowca bmw, nie sygnalizował zmiany pasa ruchu.

Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 20-letni mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski.

Okazało się, że przekroczenia prędkości dopuścił się w warunkach recydywy. Za popełnione wykroczenia, mężczyzna został ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 5 200 złotych oraz 19 punktami karnymi.

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.