Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Gmina Dębica. OJ DZIAŁO SIĘ! REKORD POBITY – MAMY PONAD 20 000 złotych!

Rysunek312 stycznia po raz 22 na terenie naszego kraju zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Nieskończona ilość koncertów, spotkań z osobami życia publicznego oraz nieustająca licytacja na rzecz ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.
Finał Orkiestry nie mógł się również odbyć bez udziału gminy Dębica, na terenie której zorganizowano tym razem 4 imprezy w miejscowościach: Pustków-Osiedle w domu kultury, Braciejowej w remizie OSP, Podgrodziu w domu kultury oraz Stobiernej na stoku narciarskim. W każdym z tych miejsc było głośno, ciekawie i gorąco od ludzkiej dobroci unoszącej się w powietrzu. Patronat nad 22 Finałem objął Przewodniczący Rady Gminy Pan Piotr Żybura. Każdy z wymienionych punktów odwiedził Wójt Gminy Dębica Pan Stanisław Rokosz.
Pustków-Osiedle
W niedzielne popołudnie koncertem Orkiestry Dętej i występami sekcji Mażoretek rozpoczęliśmy 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pustkowie-Osiedlu. Piękna pogoda, tłumy na Sali widowiskowej, kolorowe stroje, wyśmienita kuchnia i niezliczona ilość licytacji sprawiły, że puszki naszych wolontariuszy były cały czas pełne. W Pustkowie-Osiedlu Orkiestra grała długo, głośno i radośnie! Na scenie zaprezentowały grupy artystyczne działające przy Centrum Kultury i Bibliotek. Różnorodność prezentacji, stylów muzycznych i form przekazu zaspokoiły gusta nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie bez względu na wiek. Po Koncercie Przewodniczący Rady Gminy Piotr Żybura oraz Dyrektor CKiB Marcin Ciszek oraz Pani Dorota Bielatowicz powitali wszystkich zgromadzonych i zaprosili na dalszą część artystyczną. Na scenie zaprezentowali się „Mali Wisłoczanie” z Pustkowa i „Wisłoczanie” z Pustkowa-Osiedla – Zespoły Pieśni i Tańca, dzieci z sekcji tanecznych: „Mała Rytmika”, „Rytm” i „Pasja” z Pustkowa-Osiedla oraz „Kolorowy Piruet” z Brzeźnicy, a także dwie grupy Hip-Hopowe. Ponadto wystąpili soliści: Ala i Norbert Jedlińscy z Brzeźnicy oraz Natalia Knot z Pilzna. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami o wyborną głośność i dobre brzmienie zadbały zespoły „Blood Hunt” z Pustkowa-Osiedla oraz „7Flames” z Rzeszowa. Dobry humor uczestników Orkiestry zadbał Kabaret „Żaba” z Pustkowa-Osiedla, a o pełne brzuszki Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Brzeźnicy, Firma „Mateo”, uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych z Pustkowa-Osiedla i pracownicy CKiB serwując przepyszne dania kuchni regionalnej. Nie lada atrakcją był występ Pań z niedawno powstałego Klubu Aktywnych Kobiet z Pustkowa-Osiedla, które zaprezentowały wiązankę pieśni ludowych. Wielkich emocji dostarczyły licytacje, których dochód zasilił konto Orkiestry. O 21.00 światełkiem do nieba posłaliśmy pozytywną gminną energię w stronę nieba! Nad całością czuwała Jednostka OSP z Paszczyny. W ramach Akcji również dla wszystkich otwarta była Ekspozycja Historyczno-Dydaktyczna przy Górze Śmierci, gdzie za dobrowolną opłatą można było zwiedzać muzeum.
BRACIEJOWA
Dnia 12 stycznia 2014 po raz kolejny w Domu Kultury w Braciejowej zagrała WOŚP. Spotkanie umilały występy młodzieży i dzieci z ZS w Gumniskach. Atrakcją był występ zespołu „Bay Cover”, przy którym bawiły się dzieci, ale również dorośli. Dzięki sponsorom każdy mógł degustować bigos i żurek, zjeść smaczne ciastko, napić się kawy czy herbaty. Dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja różnego rodzaju gadżetów. Na koniec imprezy przesłaliśmy „światełko do nieba” przy wtórze strażackich syren. Nad całością czuwali druhowie OSP w Braciejowej.
PODGRODZIE
Jednym z punktów gminnej Orkiestry był Dom Kultury w Podgrodziu. Organizatorami tej akcji ponadto Zespół Szkół w Podgrodziu oraz OSP Podgrodzie. Do akcji włączyli się także rodzice dzieci Zespołu Pieśni i Tańca „Mali Podgrodzianie”. Oj, działo się działo! W tym dniu były tańce, śpiewy, dużo humoru świetnej zabawy. Na scenie swój program przedstawiły przedszkolaki, uczniowie klasy pierwszej, zobaczyliśmy Jasełka w wykonaniu uczniów z klasy szóstej. Swój program artystyczny przygotował Zespół Śpiewaczy „Podgrodzianie”. Pierwszy raz na scenie zaprezentował się ZPiT „Mali Podgrodzianie”. Swoim występem podbili serca wszystkich mieszkańców tańcząc poleczkę warszawską. Nietypowym występem był występ solistów Gaba/Robol, którzy wykonywali muzykę rap. Nie zabrakło także swojskiej, domowej kuchni, nad którą czuwały Lidia Rębiś, Magdalena Synowiecka, Ewa Stanoch, Agnieszka Wójcik oraz pani Zofia Knych. Atrakcji w tym dniu nie brakowało: były wesołe licytacje, które prowadzili pani Marzena Jadach i Paweł Głowacz, układanie fryzur, malowanie twarzy, które przygotowały panie: Monika Pazdyk i Beata Krupa. Nad opieką najmłodszych czuwała pani Krystyna Pietruszka, a nad bezpieczeństwem niezawodni strażacy z OSP w Podgrodziu.
STOBIERNA
W malowniczej scenerii uroczego stoku w Stobiernej 12 stycznia 2014 r. o godz. 14.00 rozpoczął się XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo braku śniegu imprezę należy zaliczyć do udanych. Na scenie mogliśmy podziwiać zdolną młodzież z Zespołu Szkół w Stobiernej i Zawady. W artystyczny świat jako pierwsza wprowadziła nas Karolina Dec absolwentka z ZS w Zawadzie. Następnie niczym słowiki zabrzmiały głosy uczniów klas II i III klasy Szkoły Podstawowej w Stobiernej śpiewając Kolędy. Niezwykły taniec z pomponami przedstawiły cheerleaderki z ZS w Stobiernej. Na koniec zaprezentowała się uczennica II klasy Gimnazjum ZS w Stobiernej w repertuarze Eweliny Lisowskiej i Adel. Między występami odbywały się zacięte licytacje gadżetów. Całą oprawę artystyczną przygotowała Pani Elżbieta Ciemiorek nauczyciel z ZS w Stobiernej. Przybyli goście tradycyjnie wspierali WOŚP wrzutem do puszki, a w zamian za to mogli raczyć się wyśmienitymi specjałami kuchni regionalnej przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich w Stasiówce, Stobiernej i Zawadzie oraz Firmę GASTRO Ewy Dobrowolskiej. Ponadto można było upiec kiełbaskę przy ognisku. Na zakończenie wszyscy zebrani przy dźwiękach muzyki podziwialiśmy Światełko do nieba w postaci sztucznych ogni, które zorganizował i zafundował GOSiR. Nad bezpieczeństwem zebranych czuwali przez cały czas trwania imprezy strażacy z OSP Stobierna.
Przede wszystkim organizatorzy składają wielkie podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli: wspaniałym sponsorom, darczyńcom, instytucjom, firmom, osobom prywatnym i współorganizatorom dzięki którym mogliśmy zorganizować 22 Finał WOŚP na terenie Gminy Dębica.
Dziękujemy!

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.