Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Pilzno. Z podatków w 2013 roku wpłynęło więcej pieniędzy niż planowano

pilzno-herbO prawie 400 tys. zł więcej niż zakładano wyniosły wpływy do budżetu Gminy Pilzno za 2013 roku z tytułu udziału w podatku dochodowym od osób prawnych oraz podatku od nieruchomości. Pieniądze te przeznaczono na utrzymanie szkół.
W ciągu większej części roku nic nie wskazywało, że przyjęte szacunki na 2013 rok okażą się zaniżone. Wpływy z tytułu odpisu od podatku dochodowego były relatywnie niskie, na co wpływ miała ogólna sytuacja gospodarcza na świecie i w kraju. W ostatniej części roku najwyraźniej jednak nastąpiła poprawa, co skutkowało miłą niespodzianką na koniec roku. W efekcie podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Pilźnie można było dokonać zmiany w budżecie uzupełniając o 130 tys. zł zakładane na poziomie 6,9 mln zł wpływy z udziału w podatku od osób prawnych i fizycznych oraz o 170 tys. zł wpływy z podatku od nieruchomości od osób fizycznych. Pieniądze okazały się bardzo potrzebne w kontekście wysokich kosztów utrzymania szkół. W całości przeznaczono je m.in. na wypłaty wynagrodzeń, co powoli w tym roku zmniejszyć wydatki na konieczne wyrównanie dla nauczycieli wynikające z obowiązujących przepisów.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.