Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Przyjaciele z dawnych lat, wciąż są przyjaciółmi. Klasa 8 A, rocznik 1984.

aaa123334Szkołę Podstawową nr w Dębicy im. generała broni Karola Świerczewskiego ukończyli w 1984. Potem ich drogi rozeszły się, wybrali różne szkoły, założyli rodziny. Czas na wchodzenie w dorosłość wypadł akurat gdy padał stary system, a zaczynało się nowe. Po trzydziestu latach od opuszczenia szkolnych murów odkryli starą prawdę, że w życiu jedną z najważniejszych rzeczy jest przyjaźń.
Różnie potoczyły się ich losy. Część ma rodziny i dorosłe już dzieci. Ale jedna z koleżanek cztery miesiące temu została mamą sprawiając sobie, rodzinie i przyjaciołom niespodziankę. Innych dzieci właśnie studiują, chodzą do szkół średnich i podstawowych – zwykłe życie. Pracują też różnie – są urzędnikami, mają własne firmy, lub są zatrudnieni w którymś z licznych dębickich zakładów. Ale po różnych życiowych doświadczeniach przekonali się, że przyjaźnie zawarte w dzieciństwie są jednymi z najtrwalszych.
Pierwsze spotkania, po długich latach przerwy miały miejsce kilka lat temu – mówi Edyta Czarnik. Potem okazywało się, że bardzo dobrze czujemy się w swoim towarzystwie i do naszego grona dołącza coraz więcej  naszych kolegów i koleżanek. Dziś grupa ta liczy kilkanaście osób.
Zgodnie podkreślają, że przyjaźń z lat dziecinnych to jedna najpiękniejszych rzeczy jaka ich w życiu spotkała.
Spotykamy się co kilka miesięcy – dodaje Edyta Czarnik. To bardzo piękne uczucie zobaczyć znów kolegów i koleżanki, których nie widziało się nawet po 30 lat. To niesamowite,  że w tak niewielkiej Dębicy wielu z nas nie widziało się więcej niż ćwierć wieku. Cudne jest to w tych spotkaniach, że wszyscy są równi, nie ma wybitnych i wybitniejszych, każdy jest kolegą i koleżanką.
Podobne zdanie ma również Jerzy Serafin.
Wielu z nas ma już jakiś bagaż życiowych doświadczeń i przemyśleń – mówi Jerzy Serafin. Ale co jest zaskakujące, że wszyscy chcemy wracać do kolegów i koleżanek z dzieciństwa i cenimy sobie te przyjaźnie, które zawiązały się właśnie wtedy. Dziś trudno w to uwierzyć, że od momentu gdy spotkaliśmy się po raz pierwszy w pierwszej klasie szkoły podstawowej minęło ponad 30 lat.
Nie wiadomo jak potoczą się losy grupy absolwentów Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy, rocznik 1984. Podczas ostatniego spotkania do ich grona dołączył kolega z klasy 8 C. Może w jego ślady pójdą inni?

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.