Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Powstanie osiedle mieszkaniowe na dawnym poligonie

Poligon-tereny mieszkanioweNa terenie byłego poligonu w Straszęcinie powstaje osiedle mieszkaniowe. Z ogólnej liczby przeszło 160 działek, które zostały przez miasto Dębica wystawione do sprzedaży pozostało już jedynie pięć. Podczas ostatniego przetargu sprzedane zostały kolejne 22 działki.
Działki wystawione na sprzedaż przez miasto z przeznaczeniem na budownictwo jednorodzinne mają powierzchnię od 8-11 arów. „Ogółem teren przeznaczony pod budownictwo jednorodzinne w Straszęcinie a znajdujący się w gestii miasta Dębicy liczy prawie 13 hektarów. Średnia cena za jeden ar działki na tym terenie wynosi nieco ponad 3 tys. zł. Ośmioarową działkę można było podczas przetargu kupić za 25 tys. złotych” – mówi Jerzy Gągała , zastępca burmistrza Dębicy.
Inwestycje na tym terenie już zostały rozpoczęte. Wybudowany jest już jeden dom, budowa trzech kolejnych jest już na etapie wylanych fundamentów i zostało wydanych pięć następnych pozwoleń na budowę. Obecnie do sprzedania zostało jedynie 5 działek. Przetarg w kwestii ich sprzedaży odbędzie się w maju. Teren nowego osiedla mieszkaniowego jest bardzo atrakcyjny dlatego niektórzy kupujący jednocześnie nabywali po 2, 3 działki. Niedaleka odległość od Dębicy – do granic miasta ok. 1,5 km i dobre skomunikowanie to atuty dzięki którym działki na tym obszarze cieszyły się dużym zainteresowaniem nabywców.
„W sąsiedztwie działek przeznaczonych na budownictwo jednorodzinne znajdują się również działki z przeznaczeniem na działalność handlowo-usługową. Jedna z nich została już sprzedana. Dwie kolejne czekają na nabywców. Miasto pozostawiło sobie na tym terenie dwie działki z przeznaczeniem na plac zabaw dla dzieci. W niedługim czasie będziemy chcieli także wyłożyć drogi wewnętrzne między działkami płytami betonowymi, żeby umożliwić dojazd do poszczególnych działek tym, którzy będą budować tam swoje domy” – mówi Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.