Previous
Next
Previous
Next

Łoś Kamiński o planowanych pikietach podczas odsłonięcia Memoriału Smoleńskiego

losNa profilu facebookowym Tadeusza Łoś Kamińskiego pojawił się wpis komentujący zapowiadane demonstracje podczas odsłonięcia Memoriału Smoleńskiego. Zapowiadają je przeciwnicy tego wydarzenia. Jak pisze Łoś Kamiński „jest mu wstyd”, że podobna historia może wydarzyć się właśnie w Dębicy.
„Głębokim smutkiem napawa mnie zapowiedź pikiet jakie zapowiadają na 12 kwietnia niektóre środowiska naszego miasta. W przyszłą sobotę ma zostać odsłonięty Memoriał Smoleński – pomnik, który ma za zadanie upamiętnić wszystkie ofiary które straciły życie w katastrofie pod Smoleńskiem. Dla mnie to szczególna chwila, gdyż w tym miejscu będzie również upamiętniony senator Stanisław Zając, pochodzący z pobliskiego Jasła. Jego stryj był proboszczem parafii pw. Świętej Jadwigi w Dębicy. Stanisław Zając jako student prawa często odwiedzał nasze miasto, swojego wuja i pomagał między innymi podczas budowy plebani, która do dziś istnieje obok tego najstarszego kościoła w naszym mieście. To właśnie wtedy poznaliśmy się.Teraz splot okoliczności sprawia, że kilkaset metrów od świątyni gdzie tak często bywał będzie stał Memoriał Smoleński, który upamiętni między innymi jego osobę. Dlatego smutkiem napawa mnie fakt, że chęć uczczenia pamięci tych którzy w tak tragicznych okolicznościach stracili swoje życie jest pretekstem do próby zbijania politycznych punktów. I wstyd mi za to.” – pisze Łoś Kamiński na swoim profilu.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.