Previous
Next
Previous
Next

Marcin Hadowski. Na lodzie stanąłem pierwszy raz w wieku 34 lat.

h1Rozmowa z Marcinem Hadowskim – skarbnikiemw UKH Dębica, Członkiem Zarządu PZHL.
Dorota Gawle: Hokej – świadomy wybór czy przypadek, praca czy zabawa? Dlaczego akurat ta dyscyplina?
Marcin Hadowski: Hokej – na początku przypadek – syn wpadł na pomysł, że chce spróbować ponieważ koledzy trenują. Dalej to już świadomy wybór – jeśli coś robisz to rób to najlepiej jak możesz !!! Praca czy zabawa ? Zdecydowanie praca, praca , w chwili obecnej nie ma mowy o zabawie , za dużo się dzieje w dębickim hokeju, jesteśmy coraz mocniej zauważani w Polsce, dlatego też z roku na rok podnosimy poprzeczkę. Ta dyscyplina: bo trenuje mój syn, bo lubię wyzwania, bo najmłodszy zawodnik w klubie ma niespełna 4 lata- trenuje dla zabawy, najstarszy ponad 60 – trenuje bo to jego pasja , obydwaj mają uśmiech na twarzy po zdobyciu bramki , dla takich chwil warto promować hokej.
DG: Opowiedz o najważniejszych dla Ciebie momentach/osiągnięciach – w każdym z etapów – początkującego gracza, zawodnika i działacza.
MH: Jako początkujący gracz – sam fakt, że odważyłem się zacząć przygodę z hokejem w wieku chyba 34 lat to było coś. W sprzęcie hokejowym stanąłem na lodzie i się zaczęło…..Jako zawodnik na pewno nie zapomnę zwycięstwa w turnieju o Puchar Karpackiej Amatorskiej Ligi Hokejowej. Jako działacz – długo by pisać, pierwsza taka funkcja w życiu, duża odpowiedzialność, sporo osób liczy na ciebie. Najważniejsze momenty to budowa z sukcesem okręgu 2 ligi seniorskiej, zgłoszenie drużyny w 1 lidze w tym sezonie i wiele miłych chwil związanych z sukcesami młodzieży w klubie. Mam nadzieje że za rok dodam kolejne osiągnięcie – start drużyny dębickiej w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet.
DG: Najczęstszą opinią jaką się słyszy o hokeju, to że jest to sport agresywny, czym można zainteresować, przekonać, sceptyków, że mamy do czynienia z ciekawą i przyszłościową dyscypliną ?
MH: Nie zgodzę się, że jest to sport agresywny, jeśli już to jest to sport kontaktowy, jak większość sportów drużynowych. Ale trzeba zauważyć że zawodnik posiada bardzo dobra ochronę ciała poprzez profesjonalny sprzęt.
Czy warto grać w hokeja – oczywiście ? Biegać, skakać, rzucać czy kopać potrafi większość z nas. Ale wyobraź sobie, że jedziesz po lodzie na małym kawałku stali pod butem, prowadzisz krążek, budujesz akcje na lodzie i oddajesz strzały na bramkę rywala i wszystko to dzieje się bardzo szybko- nie jest takie proste – hokej to sport dla ludzi zawziętych i wytrwałych w dążeniu do celu. Nie każdy sobie poradzi , wielu rezygnuje, ale ci którzy traktują sprawę od samego początku trenowania poważnie, czerpią wiele radości z uprawiania tej najszybszej gry zespołowej.Jest to również odpowiedzialność za drużynę, zawodnicy mają szanse reprezentować swoje miasto na arenie krajowej , a najbardziej wytrwali i zaangażowani mogą otrzymać powołanie do gry w Reprezentacji Polski.
DG: Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów.
MH: Dziękuję i zapraszam do treningów.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.