Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Przetarg na remont DK Mors unieważniony

morsBurmistrz Paweł Wolicki unieważnił przetarg na remont Domu Kultury MORS. Najniższa zaoferowana w przetargu kwota o blisko 3 miliony przekraczała kwotę zapisaną w budżecie miasta na realizację tego przedsięwzięcia. W budżecie zabezpieczono na tę inwestycję 9,2 mln.zł. Najniższa oferta przetargowa wyniosła 12,3 mln.zł., najwyższa przekroczyła 17,5 miliona zł.

„Nie podejmę absolutnie decyzji aby tak wielkie kwoty zostały przeznaczone na tą inwestycję przy tak małym dofinansowaniu, bo to byłby absurd i szaleństwo. Decyzję o unieważnieniu przetargu podjąłem w oparciu o opinię komisji konkursowej, która po odczytaniu ofert podpisała się pod wnioskiem o unieważnienie tego przetargu” – mówi burmistrz Dębicy Paweł Wolicki.

Kolejny przetarg może być ogłoszony jeszcze w kwietniu. „Jeżeli drugi przetarg także zostanie unieważniony, będziemy się starać o dofinansowanie z funduszy unijnych na lata 2014-2020. Inwestycja będzie miała sens wtedy, gdy otrzymamy dotację rzędu 80 %. Rozstrzygnięcie w kwestii dofinansowania z funduszy unijnych na wspomniane lata gotowe będzie z końcem 2014 lub na początku 2015 r. ” – dodaje burmistrz Paweł Wolicki.

Planowany remont Domu Kultury „MORS” zakłada m.in. wymianę dachu, wykonanie nowej elewacji, docieplenie ścian, wymianę krzeseł w sali widowiskowej na 1000 oraz przebudowę sceny i montaż nowoczesnego sprzętu nagłaśniającego i oświetleniowego.

Władze miejskie są właśnie po rozmowach z przedstawicielami Firmy Oponiarskiej Dębica w kwestii przejęcia przez miasto Domu Kultury Kosmos. Firma otrzymała zapewnienie, że w razie przekazania miastu obiektu nadal na takich samych zasadach jak dotychczas będą mogły korzystać z niego stowarzyszenia i inne organizacje działające w DK Kosmos. Firma będzie mogła także bezpłatnie korzystać z obiektu na potrzeby organizacji swoich imprez. „W tej chwili czekamy na decyzję w tej sprawie zarządu Firmy Oponiarskiej i jeśli on wyrazi zgodę wówczas radni miejscy będą podejmować decyzję czy miasto przejmie ten obiekt i co w takie sytuacji stanie się z DK MORS” – mówi burmistrz Paweł Wolicki.

Fot. Konferencja prasowa z udziałem lokalnych i regionalnych mediów w temacie unieważnienia przetargu na remont DK Morsy – 16 kwietnia 2014

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.