Previous
Next
Previous
Next

Odsłonięto Memoriał Smoleński. Było spokojnie. Jarosław Kaczyński nie przyjechał

IMG_1930Dziś dokonano uroczystego odsłonięcia Memoriału Smoleńskiego na Placu Mikołajkowów w Dębicy. Wydarzenie zgromadziło kilkuset mieszkańców Dębicy i regionu. Nie przyjechał na nie Jarosław Kaczyński.
Przyjazd na dzisiejszą uroczystość Jarosława Kaczyńskiego stał pod znakiem zapytania od ponad tygodnia, gdy zaczęła podgrzewać się atmosfera wokół pomnika. Ale sam przebieg uroczystości był spokojny (o demonstrantach piszemy w osobnym artykule) nie licząc gwizdów i transparentów trzymanych przez przeciwników Memoriału Smoleńskiego.
Do Dębicy przybyła miedzy innymi senator Alicja Zając, żona senatora Stanisława Zająca oraz Klara Gęsicka, córka posłanki Grażyny Gęsickiej. One razem z posłem Janem Warzechą oraz Stefanem Bieszczadem dokonały odsłonięcia pomnika. Jego poświęcenia dokonał biskup tarnowski Andrzej Jeż, który wcześniej w kościele p.w. św. Jadwigi przewodniczył uroczystej mszy świętej.
Gwizdy i okrzyki niezadowolenia pojawiły się dziś trzykrotnie: podczas przemarszu uczestników uroczystości z kościoła na Plac Mikołajkowów, gdy rozpoczął przemówienie poseł Jan Warzecha oraz w chwili odsłaniania Memoriału Smoleńskiego.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.