Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Wielkanocne ozdoby w Urzędzie Miejskim

ok 261Prace podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. Ojca Pio w Dębicy można było obejrzeć i nabyć 9 kwietnia w hallu Urzędu Miejskiego w Dębicy. Oryginalne drewniane rzeźby, ceramiczne dzwonki, stroiki, ikony, świąteczne kartki to tylko niewielka część tego co w środę było dostępne dla miłośników rękodzieła. Prezenty świąteczne dla siebie, swoich bliskich i przyjaciół nabywali pracownicy urzędu, osoby odwiedzające urząd oraz burmistrz Paweł Wolicki, który już po raz drugi zaprosił placówkę do zaprezentowania i sprzedaży swoich wyrobów w dębickim magistracie.
Na pięknie zaaranżowanym stoisku znalazły się m.in. drewniane rzeźby wykonane przez Jana Stasiowskiego, podopiecznego DPS im. Ojca Pio. „ Dla Pana Jana rzeźbienie w drewnie, a w szczególności wykonywanie figur Jezusa Frasobliwego to całe życie, codzienne zajęcie. Rzeźbienia tej figury nauczył go ojciec. Pan Jan codziennie bierze udział w zajęciach podczas których realizuje swoją pasję” – mówi Małgorzata Kozioł, pracownik PDS, u której dzisiaj można było nabyć prace podopiecznych. Wśród rzeczy które znalazły się na stoisku były kartki świąteczne, ikony, ręcznie wykonane flakony na kwiaty, karafki, stroiki wielkanocne, ceramiczne dzwonki, makramy, prace wykonane w technice orygami , ozdobne jajka i baranki. W Domu Pomocy Społecznej im. Ojca Pio , który działa przy ul. 23 Sierpnia w Dębicy opieką objętych jest ponad 200 mężczyzn. W placówce działa kilka pracowni plastycznych: ceramiczna, rękodzieła, makramy, skóro plastyki oraz malarska.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.