Previous
Next
Previous
Next

„Tylko wybrani przez Boga potrafią jeździć na łyżwach” – rozmowa z Arkadiuszem Burnatem

Arkadiusz Burnat – od 30 lat związany z hokejem, instruktor hokeja na lodzie, były zawodnik. 15 lat występów w barwach KH Sanok, 10 lat w ekstraklasie, reprezentant Polski U18, szeroka kadra do lat 20.
Rysunek1Dorota Gawle: „Hokej” – świadomy wybór czy przypadek, praca czy zabawa. Dlaczego akurat ta dyscyplina?
Arkadiusz Burnat: Kiedy byłem w drugiej klasie szkoły podstawowej, na nasze lekcje przyszedł trener. Robił nabór do drużyny. W Sanoku hokej jest sportem numer jeden więc od razu chciałem się zapisać. Uważałem też, że jest to dyscyplina bardzo męska i ciekawa, dynamiczna! Traktuję hokej jako doskonałą zabawę, ale też ciężką pracę i wyzwanie. To całe moje życie i mam to szczęście, że wciąż robię to co lubię … kocham i jest to moją pracą zawodową.
DG: Opowiedz o najważniejszych dla Ciebie momentach / osiągnięciach – w każdym z etapów – początkującego gracza, zawodnika i trenera.
AB: Pamiętam kiedy jako mały chłopiec, przybiegłem do domu i krzyczałem z radością do babci, że „dziś po raz pierwszy ani razu nie upadłem podczas treningu”!
Potem pierwszy mecz w Janowie – jako 8/9 latek – niesamowite wrażenia. Następnie w wieku 17 lat- debiut w dorosłym hokeju, strzelenie dwóch bramek w meczu finałowym o wejście do ekstraklasy! Powołanie do reprezentacji polski U18, otrzymanie opaski kapitana! To wszystko emocje, których się nie zapomina!
DG: Najczęstszą opinią jaką się słyszy o hokeju, to że jest to sport agresywny, czym można zainteresować, przekonać, sceptyków, że mamy do czynienia z ciekawą i przyszłościową dyscypliną ?
AB: Zawsze złości mnie kiedy słyszę negatywną opinię – przecież to bzdura! Sceptyków warto przekonać odwołując się do porównania hokeja z innymi dyscyplinami. Wbrew pozorom to piłka nożna, czy koszykówka są bardziej urazowe. Hokeiści mają na sobie pełno specjalistycznego sprzętu, który odpowiednio chroni każdą z części ciała przed kontuzją. Atutem w tym sporcie jest też doskonała umiejętność jazdy na łyżwach, a jak mówią niektórzy „biegać i skakać każdy może, ale tylko wybrani przez Boga potrafią jeździć na łyżwach”.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.