Previous
Next
Previous
Next

Zjazd nadzwyczajny Hufca ZHP Dębica

zjazd_1W piątek 11.04.2014r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy obradował zjazd nadzwyczajny Hufca ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów. Zjazd wybrał delegatów na jesienny zjazd Chorągwi Podkarpackiej ZHP oraz nową komisję rewizyjną dębickiego hufca. Był też okazją do wręczenia nagród i wyróżnień.
– W związku z odbywającymi się jesienią zjazdami chorągwi (w celu podsumowania czteroletniej kadencji władz wojewódzkich oraz wybrania nowych na lata 2014-2018) w każdym hufcu ZHP odbywa się zjazd nadzwyczajny w celu wyboru delegatów reprezentujących środowisko na forum chorągwianym. – mówi hm. Mateusz Cebula, komendant Hufca ZHP Dębica – W Hufcu Dębica wybieraliśmy dwójkę delegatów (ilość wybieranych osób zależy od liczebności danego hufca), oprócz tego w zjeździe chorągwi z urzędu uczestniczy komendant hufca. Ponadto, dębicki zjazd nadzwyczajny był okazją do wyboru nowej komisji rewizyjnej hufca.
W toku obrad oraz głosowań prowadzonych przez phm. Sławomira Glenia, a nadzorowanych przez hm. Ryszarda Zbarazę – pełnomocnika komendanta chorągwi, delegatkami Hufca ZHP Dębica na zjazd Chorągwi Podkarpackiej ZHP wybrane zostały phm. Małgorzata Dybowska i phm. Karolina Cichowska. Natomiast w skład komisji rewizyjnej hufca wybrano pwd. Anitę Sowę (przewodnicząca), pwd. Aleksandrę Szczepaniak (zastępca) i pwd. Szymona Dymińskiego (członek).
Na początku zjazdu wręczono nagrody i wyróżnienia. Honorowymi Odznakami Ruchu Przyjaciół Harcerstwa odznaczeni zostali: pan Grzegorz Wadas z SSM „Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej oraz państwo Urszula i Jarosław Zybura z Drukarni „ZET”. Przyznane odznaki są symbolicznym wyrazem harcerskiej wdzięczności dla osób i instytucji wspierających działalność Związku Harcerstwa Polskiego. List Pochwalny Naczelnika ZHP dla wyróżniających się drużynowych odebrała pwd. Anna Sieprawska – drużynowa 55 DDSH „Gawra” działającej przy Miejskim Gimnazjum nr 1 w Dębicy. Podczas zjazdu rozstrzygnięto także plebiscyt instruktorski Hufca ZHP Dębica – tytuł Instruktora Roku 2013 przyznano phm. Karolinie Cichowskiej oraz pwd. Bartoszowi Krzemieniowi.
Komenda Hufca ZHP Dębica pragnie podziękować władzom Dębicy za umożliwienie organizacji zjazdu w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.