Previous
Next
Previous
Next

Spotkanie z lekarzem w grupie „Leśne Skrzaty”

llllllllllllllllllll
Fot. Anna Rozwadowska

W Przedszkolu Publicznym w Brzostku, w marcu i kwietniu tego roku realizowany był program „Kubusiowi przyjaciele natury” oraz „ 5 porcji warzyw, owoców lub soku”. We wszystkich grupach wiekowych przeprowadzone były  zajęcia o tematyce: przyrodniczej, ekologicznej i zdrowotnej. Bohater programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury, uczy jak chronić przyrodę i jak należy się odżywiać, aby być zdrowym i silnym. Dzieci podczas zajęć mogły przenieść się w świat wyobraźni przeżywając rozmaite przygody poprzez rozwiązywanie zadań przygotowanych przez nauczycielki. Poznawały rośliny, zwierzęta, dowiadywały się jak ważna jest segregacja śmieci oraz jak zdrowo się odżywiać, jedząc codziennie pięć porcji warzyw, owoców lub soku. Dzieci przygotowywały sałatki owocowe, piły soki, zajadały chętnie jabłka i marchewkę. Podczas obchodów „Dnia marchewki” wykonały również bardzo ciekawe prace plastyczne i chętnie śpiewały piosenki o marchewce. Programy te w przyjazny i atrakcyjny sposób pokazał przedszkolakom jak chronić naturę i zadbać o świat, w którym żyjemy. Na podsumowanie tych wiadomości do grupy „Leśne skrzaty” wychowawczyni zaprosiła lekarza, Pana Grzegorza Szwedę, który jest jednocześnie tatą naszego wychowanka. Pan doktor w ciekawy i atrakcyjny sposób przygotował lekcję z edukacji zdrowotnej: podał zasady spożywania zdrowych posiłków przez dzieci oraz udzielił rad dotyczących dbałości o własne zdrowie. Uświadomił dzieciom, że ruch i pobyt na świeżym powietrzu oraz spożywanie owoców, warzyw, ciemnego pieczywa, sera białego i picie mleka oraz wody mineralnej niegazowanej, spożywanie posiłków o stałych porach dnia 4-5 razy dziennie to zasady warunkujące zdrowie. Pan doktor Grzegorz Szweda zachęcał dzieci do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu w każdej porze roku i powiedział, że sen i odpoczynek zaostrzają apetyt. Zadał dzieciom na zadanie domowe przygotowywanie posiłków z rodzicami, bo tak się wzmacnia zainteresowania odżywianiem. Podczas spotkania dzieci dostały od Pana doktora odznaki „ wzorowy pacjent” i mogły popróbować jak wypisuje się recepty i przybija pieczątki. Pan Doktor pokazał również zawartość apteczki, którą wozi lekarz karetki pogotowia – zaciekawienie i zainteresowanie dzieci było ogromne. Na koniec spotkania dzieci w dowód wdzięczności podarowały Panu doktorowi papierowy kwiatuszek w doniczce, który same wykonały i zaśpiewały piosenkę: „Szczotka, pasta…” Myślę, że przepiękną lekcję o zdrowiu dzieci zapamiętają na długo, i że wizyta u  lekarza nie będzie dla nich taka straszna.
źródło. www.brzostek.pl

Beata Płaziak

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.