Previous
Next
Previous
Next

10 000 metrów sześciennych wody zużywa dziennie Dębica

Wodociągi -lider 2014
Wodociągi Dębickie otrzymały wyróżnienie „Lider Województwa Podkarpackiego”. Nagrodę odebrał prezes Jacek Gil. Dziennie Dębica zużywa 10 tys. metrów sześciennych wody produkowanej przez Wodociągi Dębickie

Wszyscy mieszkańcy Dębicy, zakłady przemysłowe, urzędy szkoły i przedszkola  zużywają dziennie 10 000 metrów sześciennych wody. Woda dla miasta ujmowana jest z Wisłoki. Zanim trafi do naszego kranu przechodzi skomplikowany proces uzdatniania.
Produkujemy znakomitą pod względem jakości wodę – mówi Jacek Gil Prezes Wodociągów Dębickich. Monitorujemy jej jakość zarówno na wyjściu z naszego zakładu jak i u odbiorców końcowych.
Woda płynąca w naszych kranach pochodzi z Wisłoki. Jak jest jej jakość  w rzecze każdy widzi.
Cała Dębica ma w kranach naszą wodę, również zakłady przemysłowe. Jedynie Firma Oponiarska do celów przemysłowych ujmuje wodę ze stawów przy ulicy Jana Pawła II – tłumaczy Jacek Gil. Ale do potrzeb socjalno-bytowych i niektórych procesów technologicznych używa naszej wody pitnej.
W Dębicy praktycznie całe miasto posiada dostęp do wody wodociągowej.
Są jeszcze niektóre  miejsca, gdzie nie ma naszych sieci wodociągowych, ale to miejsca gdzie budują się nowe domy lub mieszkańcy nie chcieli podłączyć się do niej bo korzystają z własnych studni – dodaje Jacek Gil. Tak jest w przypadku mieszkańców w okolicach wiaduktu na ul. Sandomierskiej. Kilka lat temu budowaliśmy tam wodociąg, ale grupa mieszkańców nie chciała się do niego podłączyć bo korzystali ze studni. Teraz sytuacja się zmieniła i chcą korzystać z naszych wodociągów, ale tego nie da się zrobić „od ręki”. Taka inwestycja wymaga pozwolenia na budowę a procedury administracyjne trwają nawet pół roku. Ale zrobimy co w naszej mocy, aby tym mieszkańcom zapewnić dostawy wody.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.