Previous
Next
Previous
Next

Konsultacje dotyczące potoków

Jaslo+Debica30 maja oraz 2 czerwca br. odbyły się dwa ważne z punktu widzenia przeciwpowodziowego spotkania. Pierwsze dotyczące zabezpieczenia rzeki Zawadka drugie potoku Ostra.
W pierwszym na temat „Zabezpieczenia przed powodzią doliny potoku Zawadka na terenie gminy Dębica”, które odbyło się 30 maja br. w Urzędzie Gminy, wzięli udział przedstawiciele firmy projektowej „Promost Consulting”, Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie, Urzędu Gminy oraz sołtysi miejscowości Stasiówka, Stobierna i Zawada. Spotkanie to miało charakter narady technicznej. Podczas której, rozpatrzono uwagi dotyczące realizacji zabezpieczenia przed powodzią tej rzeki. Dokonano również analizy uwag zgłaszanych przez mieszkańców w 2010 r. w trakcie spotkań z projektantami analizy wariantowej.
Druga część spotkań, obejmująca miejscowości Braciejowa, Gumniska i Latoszyn, która odbyła się w dniu 2 czerwca 2014 r. miała charakter dialogu społecznego. Konsultacje dotyczyły projektu pn. „Stabilizacja dna, zabezpieczenie brzegów i remont budowli wodnych na potoku Ostra”.
W ramach tych spotkań mieszkańcy mogli zweryfikować stopień realizacji uwag zgłaszanych w tej sprawie podczas rozprawy administracyjnej, która się odbyła 12 listopada 2013 r. Jak pokazały konsultacje, spośród zastrzeżeń zgłoszonych przez mieszkańców na listopadowej rozprawie, projektant uwzględnił w zależności od miejscowości od 60 do 80 % uwag. W trakcie konsultacji mieszkańcy zgłaszali także szkody na potoku, które powstały podczas ostatnich obfitych opadów deszczu. Po zakończeniu spotkań miały miejsce oględziny w terenie. Oprócz przedstawicieli Gminy w spotkaniu uczestniczyli: projektanci z firmy AQUEDUCT (Wanda Adamska, Jolanta Świerz, Krzysztof Kopp), przedstawiciel RZGW – Mieczysław Pypeć oraz Roman Depowski – przyrodnik, były prezes zarządu Polskiego Związku Wędkarskiego, Okręg Rzeszów.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.