Previous
Next
Previous
Next

Mundialito 2014 rozpoczęte

S00720143 czerwca na stadionie miejskim przy ulicy Piłsudskiego o godz. 9.30 rozpoczął się turniej „Mundialito” pod patronatem burmistrza miasta Dębicy o puchar przechodni Polskiego Związku Piłki Nożnej w którym wzięło udział 18 drużyn z kilkunastu szkół z terenu Dębicy i powiatu dębickiego. 
Tegoroczny turniej w którym każda szkoła reprezentuje inne państwo jest już 12 edycją tej piłkarskiej imprezy organizowanej dla uczniów szkół podstawowych z terenu Dębicy i powiatu dębickiego. Zawodnicy, których w tym roku jest blisko 200 występują w barwach narodowych danego kraju i pod jego flagą. W turnieju który rozpoczął się uroczystą defiladą z flagami wszystkich biorących udział w Mundialito drużyn uczestniczą drużyny szkół podstawowych z Dębicy, Jodłowej, Żyrakowa, Pustkowa, Głobikowej, Pustkowa Osiedla oraz z Nowej Dęby.
Turniej uroczyście otworzyli: zastępca burmistrza miasta Dębicy Mariusz Trojan oraz Dorota Piękoś, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy. W uroczystym otwarciu turnieju wzięli udział także zastępca burmistrza Dębicy Jerzy Gągała i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Robert Mazur.
Organizatorami turnieju są : Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” działający przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pomysłodawcą organizacji turnieju Mundialito był Jerzy Świątek – zmarły radny miejski i nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy. Mecze które rozpoczęły się dzisiaj około godz. 10.00 i są rozgrywane równocześnie na 4 boiskach potrwają najprawdopodobniej do godziny 15.00.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.