Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Zjazd rodzinny Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbW dniach 30-31 maja br. reprezentantki Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku Małgorzata Jop i Anna Hudyma uczestniczyły w XXVII Ogólnopolskim Zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, który odbył się w Warszawie.  Zjazd został zorganizowany przez Technikum Spożywczo-Gastronomiczne im. Jana Pawła II, Instytut Papieża Jana Pawła II oraz warszawską Parafię Matki Bożej Ostrobramskiej.
Do stolicy zjechali przedstawiciele ponad 80 szkół, uczelni wyższych i przedszkoli noszących imię Jana Pawła II. Zaproszenie przyjęli również: Kard. Kazimierz Nycz, Abp. Henryk Hoser, przedstawiciel Burmistrza Pragi Południe, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Dyrektor Centrum Myśli im. Jana Pawła II – Norbert Szczepański.
Inicjatorem pierwszego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II była w 1998 roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 41 im. Jana Pawła II w Radomiu (obecnie Zespół Szkół Integracyjnych). W tamtym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele z 15 szkół. Obecnie w ramach Rodziny Szkół im. Jana Pawła II współpracuje 1238 przedszkoli, szkół wszystkich typów oraz szkół wyższych z kraju a także z zagranicy m.in. z Litwy, Szkocji i Niemiec.
Tegoroczny zjazd był wyjątkowy z dwóch powodów: odbył się w roku kanonizacji Jana Pawła II oraz – po raz pierwszy – w stolicy. Błogosławieństwo dla uczestników przekazał papież Franciszek, specjalne przesłanie skierował też kardynał Stanisław Dziwisz.
Ważnym punktem zjazdu była konferencja prowadzona przez publicystkę i pisarkę Aleksandrę Zapotoczny i dziennikarza oraz autora książek o Janie Pawle II Pawła Zuchniewicza. Jej tematem było omówienie sposobów na popularyzację myśli Papieża-Polaka wśród młodzieży. Mówiono też dużo o specyficznej misji szkół imienia Jana Pawła II, jaką jest trwanie i upowszechnianie tradycyjnie rozumianego patriotyzmu i uniwersalnych wartości. W programie konferencji przewidziano także wymianę doświadczeń między szkołami im. Jana Pawła II
Szczególnie podniosły charakter miała odbyta po konferencji Msza święta celebrowana przez abp. Henryka Hosera. W homilii kapłan, zwracając się do nauczycieli, przypomniał im o szczególnej odpowiedzialności, jaką przyjmują na siebie wychowawcy młodzieży.
Wieczorem uczestnicy zjazdu przejechali do Karolina, gdzie uczestniczyli w koncercie zespołu „Mazowsze”.  Koncert został przygotowany na szczególną okazję – kanonizację Jana Pawła II i był skierowany do uczestników Zjazdu, a także licznie zaproszonych szkół z Mazowsza.
Anna Hudyma, Małgorzata Jop

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.