Previous
Next
Previous
Next

IV Mistrzostwa Europy w Lotce Kopanej w Pustkowie-Osiedlu

lotkaW dniach 10-13.07 br. na hali sportowej Zespołu Szkól w Pustkowie- Osiedlu  odbędą się 6 Mistrzostwa Europy w Lotce Kopanej, wezmą w nich udział uczestnicy z  Włoch, Niemiec, Grecji, Francji, Słowacji, Węgier, a także reprezentanci Polski – grupa z Pustkowa-Osiedla. Szczegółowy program w załączeniu. 

 
Program imprezy przedstawia się następująco:
10 lipca 
9.00 – ceremonia otwarcia mistrzostw,
10.00 – gry drużynowe kobiet i mężczyzn,
18.00 – finał gier drużynowych.
11 lipca
9.00 – gry deblowe kobiet i mężczyzn,
18.00 – finały gier deblowych,
12 lipca
9.30 – gry mieszane (mixt),
16.00 – finały gier mieszanych.
13 lipca
9.15 – gry pojedyncze kobiet i mężczyzn,
18.00 – finały gier pojedynczych,
19.15 – ceremoniał dekoracji zwycięzców i zakończenie mistrzostw.
 
Krótki opis dyscypliny:
Lotka kopana  jest  świetną propozycją gry ruchowej dla wszystkich. Zapoczątkowana w Chinach (znana tam jako „Jianzi”), i do tej pory niezwykle popularna w tym kraju, od kilku lat zyskuje coraz większą popularność także w Polsce. Gra polega na podbijaniu kolorowej lotki różnymi częściami ciała, oprócz rąk, tak aby nie dotknęła ona ziemi. Najmocniej pracują przy tym nogi, a zwłaszcza stopy. Grać można samodzielnie albo w grupach, na otwartym powietrzu albo w zamkniętych pomieszczeniach. Nie ma tutaj żadnej z góry ustalonej reguły. Lotka wykonana jest z czterech, połączonych ze sobą piór, umiejscowionych w podstawce z obciążnikiem z tworzywa sztucznego. Ma ona długość od 15 do 18cm i waży ok. 15g.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.