Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Oszuści działający „na wnuczka” grasują w Ropczycach

111111111111111W środę po południu do dwóch osób zadzwonił nieznajomy podający się za członka rodziny. Mężczyzna prosił o pożyczenie pieniędzy, ponieważ spowodował wypadek drogowy i aby uniknąć odpowiedzialności prosił o pomoc finansową. Żadna z tych osób nie dała się oszukać. O zdarzeniu poinformowali ropczycką Policję.
W środę w godzinach popołudniowych do dwóch osób mieszkających w Ropczycach zadzwonił mężczyzna podający się za ich krewnego. Dzwoniący prosił o pieniądze, w jednym przypadku była to kwota 10 tysięcy złotych. Pieniędzy potrzebował, żeby pokryć koszty wypadku, jaki spowodował. Czujność osób, do których zadzwonił, udaremniła jednak próbę oszustwa. Mieszkańcy powiatu przeprowadzili weryfikację rozmówcy, pytając dzwoniącegoprzykładowo o imię ojca. Wówczas szybko zorientowali się, że mają do czynienia z oszustem. O próbie oszustwa powiadomili ropczycką Policję.
Policjanci nadal przestrzegają przed zagrożeniem wynikającym z próby oszustwa, apelujemy o rozwagę i ostrożność. Bądźmy podejrzliwi, gdy ktoś prosi nas o pożyczkę. Osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na próby oszustwa metodą na tzw. „wnuczka”. Radzimy, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości sprawdzić wiarygodność rozmówcy i skontaktować się z rodziną. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić Policję. 
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.