Previous
Next
Previous
Next

Jodłowa. Ulewny deszcz wyrządził wiele szkód

jodlowaGwałtowna burza oraz ulewny deszcz jaki miał miejsce 11 sierpnia br.w godzinach wieczornych spowodowały, że lokalne rzeki i potoki wystąpiły ze swoich koryt czyniąc wiele strat.
Wody, które wystąpiły ze swoich koryt zalały drogi powiatowe, gminne i prywatne. Woda dostała sie też do kilku domów, zalewając również pola uprawne, zakłady produkcyjne i usługowe i magazyny. Zniszczona została infrastruktura drogowa i mostowa, kilka dróg i mostów straciło swoją przejezdność, zalaniu uległy też budynki użyteczności publicznej. Najbardziej ucierpiał Zespół Szkół Nr 1 w Jodłowej, gdzie niedawno przeprowadzono gruntowny remont. Podtopieniu uległ również budynek Centrum Kultury i Sportu w Jodłowej Górnej – obecnie trwa usuwanie skutków powodzi i lokalnych podtopień oraz szacowanie strat w infrastrukturze drogowej, mostowej, budynkach użyteczności puliblicznej jak również szkody powstałe w gospodarstwach rolnych. Do dzisiaj trwają prace prowadzone przez pracowników gminy Jodłowa i Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej celem usunięcia skutków nawałnicy.
jodlowa1
źródło UG. Jodłowa

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.