Previous
Next

Franciszek Kuźma do mieszkańców Głowaczowej: Jeśli wygra nasz kandydat na wójta najpóźniej za cztery lata będziecie oddychać czystym powietrzem, jeśli nie prawdopodobnie musicie przyzwyczaić się do smrodu

IMG_0492-Przejeżdżałem wczoraj przez Głowaczową i szczerze współczuję mieszkańcom tej wsi. Cuchnie okropnie. – mówi Franciszek Kuźma. Jeśli wygra nasz kandydat na wójta w gminie Czarna, to najpóźniej za cztery lata mieszkańcy tej wsi będą mogli oddychać świeżym powietrzem, jeśli nie będą musieli przyzwyczaić się do smrodu.
Sprawa oczyszczalni ścieków w Głowaczowej jest dla nas priorytetem – mówi Kuźma. W naszym programie gospodarczym stawiamy na jakość życia mieszkańców oraz rozwój gospodarczy. Nie może być tak, że jedna z piękniejszych wsi na terenie gminy jest „napiętnowana” przez cuchnącą oczyszczalnię. To są tereny przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe. Lokalizacja tam oczyszczalni była błędem.
Kuźma podkreśla, że jednym z pierwszych zadań, które ewentualnie będę stały przed nowym wójtem będzie właśnie oczyszczalnia.
Poprosimy o pomoc specjalistów z Rzeszowa lub Krakowa aby opracowali plan usprawnienia tej oczyszczalni tak, aby nie była ona uciążliwa dla otoczenia – dodaje Kuźma. Ideałem byłoby odciążenie jej poprzez budowę nowej oczyszczalni, tym razem nad Wisłoką co wiązałoby się z przygotowaniem terenów pod inwestycje w Grabinach, Przyborowiu i Chotowej. Tereny te wcześniej stopniowo należałoby uzbrajać między innymi w sieć kanalizacyjną. Jednym z elementów tych działań byłaby budowa oczyszczalni, która obsłużyłaby te rejony i jednocześnie odciążyła by oczyszczalnie w Głowaczowej – dodaje Kuźma. W naszym programie stawiamy na rozwój gospodarczy gminy, a jednym z elementów tego rozwoju jest tworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości na terenie gminy. Przykładów nie trzeba szukać daleko. W gminie Dębica wójt Rokosz co rusz oddaje jakieś nowe tereny pod inwestycje i wciąż planuje nowe. Kiedyś powiedział o obecnym wójcie gminy Czarna, że jest antyrozwojowy i antyinwestycyjny i to jest prawda. Jeśli wygramy wybory w gminie Czarna, mieszkańcy Głowaczowej najpóźniej za cztery lata będą oddychać świeżym powietrzem, jeśli nie będą musieli przyzwyczaić się do życia w smrodzie.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.