Previous
Next
Previous
Next

Konferencja prasowa u Jana Warzechy – zaprezentowali kandydatów na burmistrzów Dębicy, Brzostka i Pilzna.

konferencjaW czwartek 18 września w biurze poselskim Jana Warzechy odbyła się konferencja prasowa poświęcona wyborom samorządowym. Podczas spotkania oficjalnie ogłoszono popieranych przez PiS kandydatów na burmistrzów trzech miast powiatu dębickiego.
Informacje wraz z komentarzem przekazali przedstawicielom mediów: Władysław Ortyl – marszałek województwa i pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości okręgu nr 23 oraz poseł Jan Warzecha – szef PiS w Dębicy i powiecie dębickim.
Oficjalnymi kandydatami, którzy wystartują z Komitetu Prawo i Sprawiedliwość zostali:
Mariusz Trojan – dotychczasowy zastępca burmistrza otrzymał oficjalną rekomendację partii jako kandydat na burmistrza miasta Dębica.
Michał Maziarka – aktualny przewodniczący Rady Miejskiej w Pilźnie będzie kandydował na urząd burmistrza Pilzna.
Maria Przebięda – radna i członek Zarządu Powiatu Dębickiego będzie ubiegać się o urząd burmistrza Brzostku z Komitetu Wyborczego Wspólnota Ziemi Dębickiej z poparciem Prawa i Sprawiedliwości.
W Brzostku oba komitety – Wspólnota i PiS wystawią swoich kandydatów na radnych.
Zaproszeni na konferencję kandydaci mieli okazję zaprezentować swój dorobek życiowy i zawodowy oraz dotychczasowe zaangażowanie społeczne. Marszałek Ortyl wręczył pani Marii Przebiędzie czerwoną różę z kokardką w kolorach PiS, a dyrektor biura poselskiego – Kinga Lada-Krawczyk kandydującym panom z przekazem podziękowania za przyjęcie wyzwania i prośbą o konkurowanie w kampanii wyborczej zgodnie z zasadami fair play. W spotkaniu uczestniczył również przewodniczący Forum Młodych PiS Powiatu Dębickiego – Mateusz Kutrzeba oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy – Stanisław Leski.
Przedstawicieli mediów interesowały głównie powody odwołania Mariusza Trojana ze stanowiska zastępcy burmistrza przez Pawła Wolickiego. Zarówno marszałek Ortyl jak i poseł Warzecha oraz sam kandydat odnieśli się bardzo krytycznie do tej decyzji, oceniając ją jako desperacki krok podjęty w celu oczernienia konkurenta kuzyna swojej żony – pana Gągały.
Marszałek Ortyl i poseł Warzecha negatywnie ocenili zaangażowanie burmistrza Pawła Wolickiego w sprawy miasta. Posłużyli się przykładem łącznika z autostradą od Pustyni do Brzeźnicy. – Pamiętam, że wtedy na placu budowy w Pustyni pojawili się wszyscy okoliczni samorządowcy łącznie z prezydentem Mielca, a burmistrza Wolickiego w taki istotnej sprawie dla regionu zabrakło – komentował Ortyl.
Charakterystyki kandydatów:
Mariusz Trojan (kandydat na burmistrza miasta Dębica)
53 lata, przedsiębiorca, od 2006 roku wiceburmistrz miasta Dębica. Ukończył Wydział Technologii Żywności Akademii Rolniczej we Wrocławiu i kurs dla kandydatów do rad nadzorczych – otrzymał uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa i spółek komunalnych. Do jego obowiązków na stanowisku wiceburmistrza należał m.in. nadzór nad oświatą, kulturą, sportem, opieką społeczną, sprawami obywatelskimi i zarządzaniem kryzysowym.
Michał Maziarka (kandydat na burmistrza Miasta Pilzno)
33 lata, prawnik, prowadzi własną kancelarię adwokacką. Dwukrotnie sprawował funkcję radnego Rady Miejskiej w Pilźnie, od dwóch lat jest jej przewodniczącym. W 2014 roku uhonorowany tytułem „Radny na Szóstkę” w plebiscycie tygodnika „Obserwator Lokalny” na najlepszego radnego Rady Miejskiej w Pilźnie. W 2013 roku został nominowany do Plebiscytu Człowieka Roku Powiatu Dębickiego organizowanego przez redakcję OL.
Maria Przebięda (kandydatka na burmistrza Miasta Brzostek)
54 lata, od 24 lat dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzostku. Od 1994 roku nieprzerwanie wybierana jest na radną, najpierw Rady Gminy Brzostek, a od 1998 roku radną Rady Powiatu Dębickiego. Pełniła m.in. funkcje Przewodniczącej Rady Gminy, Przewodniczącej Rady Powiatu, Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu, Członka Zarządu Rady Powiatu Dębickiego. Jest kandydatką na burmistrza Miasta i Gminy Brzostek ze Wspólnoty Ziemi Dębickiej, popieraną przez Prawo i Sprawiedliwość.
źródło. strona internetowa posła Jana Warzechy

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.