Previous
Next
Previous
Next

Posadzili gruszę bł. Karoliny Kózkówny

Zdjęcie0389Błogosławiona Karolina Kózkówna była bohaterką ostatniego kazania dla dzieci, które wygłosił do nich ksiądz Mariusz Ogorzelec. Mówił im, że miała ona zawsze czas dla Jezusa i często opowiadała o nim swoim koleżankom i kolegom siadając pod zwykłym drzewem gruszy. Grusza zaszczepiona z tamtego drzewa została posadzona przy placu kościelnym w minioną niedzielę w kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy.
Postać błogosławionej Karoliny Kózkówny to wzór dla każdego z nas – mówił ks. Ogorzlec. Ta młoda dziewczyna oddała życie w obronie wierności Jezusowi do którego przez wszystkie swoje lata miała ogromny szacunek, i zawsze czas dla niego. Bardzo często siadała pod zwykłą wiejską gruszą i mówiła swoim rówieśnikom o Zbawicielu. Wtedy to było niewielkie drzewo, dziś jest ono wielkich rozmiarów.
Właśnie drzewko zaszczepione z gruszy bł Karoliny Kózkówny przywiózł ks. Mariusz na niedzielne kazanie dla dzieci.
Dziś zasadzimy to drzewko na placu kościelnym – mówił do zebranych ks. Ogorzelec. Aby zawsze przypominało nam o bł. Karolinie i jej wartościach, którymi w życiu się kierowała.
Po mszy ks. Mariusz wraz z tłumem dzieciaków poszedł sadzić gruszę błogosławionej Karoliny. Wcześniej uzyskał pozwolenie ks. proboszcza na wykopanie dołka w wypielęgnowanym przykościelnym trawniku gdzie posadzono drzewko. Własnoręcznie uczynił to ks. Ogorzelec, gołymi rękami ubijać ziemię wokół drzewka.
– Jak urośnie będzie pod nim ławeczka – mówił do towarzyszących mu dzieci ks. Ogorzelec. I pewnie będzie rodzić piękne owoce.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.