Previous
Next
Previous
Next

Twoje zdrowie jest potrzebne Tobie i Twoim bliskim

S002000217 października w Urzędzie Miejskim w Dębicy w związku z obchodami „Breast Health Day” odbyła się zorganizowana przez Stowarzyszenie Europa Donna Dębica konferencja pt. „Twoje zdrowie potrzebne jest Tobie i Twoim bliskim”. W konferencji wzięły udział członkinie Europa Donna Dębica oraz zaproszone na konferencję uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Wykładom przysłuchiwali się także przedstawiciele władz miejskich i powiatowych : burmistrz Dębicy Paweł Wolicki, zastępca burmistrza Jerzy Gągała, przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego Tadeusz Łoś – Kamiński oraz poseł RP Zdzisław Pupa i dyrektor dębickiego szpitala Przemysław Wojtys.
Podczas konferencji: „Na raka piersi można nie zachorować. Raka piersi można wcześnie wykryć. Raka piersi można wyleczyć” wygłosił ginekolog dr Bogusław Gawlik. Informacje na temat statystyki przeprowadzanych na terenie Podkarpacia badań mammograficznych i cytologicznych przedstawiła prezes Fundacji SOS Życie w Mielcu Łucja Bielec, która podkreśliła, że na terenie powiatu dębickiego badaniom cytologicznym poddało się niespełna 10 % kobiet. Fundacja SOS Życie założona przez Łucję Bielec 25 lat temu po jej doświadczeniach z chorobą nowotworową syna skupia się na realizacji programów profilaktycznych w zakresie wykrywania raka piersi i raka szyjki macicy. Co roku w gronie kilku tysięcy kobiet przebadanych na całym Podkarpaciu znajduje się kilkadziesiąt u których zostaje zdiagnozowany rak piersi. Kompleksowa diagnostyka i szybkie podjęcie leczenia wielu z tych kobiet ratuje życie.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.