Previous
Next
Previous
Next

55 lat Miejskiej Orkiestry Dętej

55MOD_plMiejska Orkiestra Dęta w Dębicy świętuje w tym roku 55-lecie działalności artystycznej oraz 45 lat pracy kapelmistrza. Z tej okazji 22 listopada br. w Domu Kultury „Mors” odbędzie się Koncert Jubileuszowy. W programie znajdą się utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu Orkiestry i solistów. Koncert rozpocznie się o godz.18, wstęp wolny.
Miejska Orkiestra Dęta działa nieprzerwanie od 1959 roku i jest jedną kulturalnych wizytówek Dębicy i regionu. Przez 33 lata patronat nad zespołem sprawował Zakład Opon Samochodowych „STOMIL”. Później pieczę nad nim przejął Urząd Miejski w Dębicy, od 1995 roku orkiestra działa w strukturach Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.
Orkiestra posiada bardzo szeroki repertuar od utworów muzyki klasycznej po utwory rozrywkowe. Poza tradycyjnymi przemarszami, koncertami dla mieszkańców miasta, Orkiestra bierze udział we wszystkich regionalnych uroczystościach państwowych i religijnych. Koncertuję też w wielu miastach południowo-wschodniej Polski, uświetniając różnorodne uroczystości. Zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia uczestnicząc w wielu przeglądach i konkursach, m.in. jest wielokrotnym laureatem wojewódzkich przeglądów Orkiestr Dętych w Rzeszowie, Tarnowie, Lublinie i Krakowie, a także Ogólnopolskich Konkursów Orkiestr Dętych w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu i Poznaniu. Orkiestra uczestniczyła w telewizyjnym Turnieju Fabryk Oponiarskich (Dębica-Olsztyn) odbywającym się w Krakowie, a także w Turnieju Miast (Dębica-Kraśnik) otrzymując bardzo wysokie oceny krytyków muzycznych, m.in. Jerzego Waldorffa. Wraz z Kompanią Honorową Wojska Polskiego z Jednostki 3. Pułku Saperów im. Jakuba Jasińskiego w Dębicy obsługiwała wiele przysiąg i uroczystości patriotycznych i państwowych. Uczestniczyła we mszy polowej odprawianej w Tarnowie podczas trzeciej Pielgrzymki Jana Pawła II, za co otrzymała szczególne podziękowania od tarnowskiej Kurii Diecezjalnej. Miejska Orkiestra Dęta koncertuje również poza granicami kraju, m.in. w Czechach, Słowacji, Francji, Belgii, Ukrainie i Węgrzech.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.