Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 12 w Dębicy

_JKN135430 października społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy obchodziła Dzień Patrona swojej placówki – Święto Armii Krajowej.
Na akademię przybyło wielu gości: posłowie na Sejm RP Kazimierz Moskal oraz Jan Warzecha, przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego – Tadeusz Łoś-Kamiński, burmistrz miasta Dębicy – Paweł Wolicki, proboszcz parafii pw. NSPJ w Dębicy-Latoszynie ks. Kazimierz Fąfara, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy Ireneusz Kozak, prezes Środowiska 5 Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy por. Izabela Podhalańska, kustosz Muzeum Regionalnego w Dębicy Tomasz Czapla, kombatanci, pomysłodawcy budowy szkoły – Andrzej Hochołowski oraz Jan Pieniądz, dyrektorzy szkół, rodzice uczniów i przyjaciele szkoły.
Pierwsza część uroczystości odbyła się przed szkołą. Odśpiewano hymn, pomodlono się w intencji żołnierzy Armii Krajowej i złożono wiązanki pod pomnikiem upamiętniającym tych, którzy walczyli za Ojczyznę. Następnie wszyscy przeszli do budynku, gdzie dyrektor szkoły Grzegorz Nowacki powitał zgromadzonych i przedstawił historię Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy. Niezwykłym przeżyciem okazała się część artystyczna, którą przygotowali uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli – Anny Olechowskiej i Grzegorza Tomaszewskiego, a o wymowną scenografię zadbała Jolanta Wójcik.
W montażu słowno- muzycznym pt. „Żołnierze Armii Krajowej – Nasi Bohaterowie” w piękny sposób przypomniano o historii AK, patriotyźmie, odwadze, braterstwie i poświęceniu. Udane recytacje, przekonujące wypowiedzi młodych aktorów i wspaniale zaśpiewane pieśni żołnierskie sprawiły, że w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Po programie artystycznym głos zabrali goście: burmistrz miasta Dębicy Paweł Wolicki, posłowie Jan Warzecha i Kazimierz Moskal oraz pani porucznik Izabela Podhalańska, którzy podziękowali za lekcję patriotyzmu i podkreślili znaczenie rozwijania wśród młodych ludzi postaw patriotycznych.
Zgromadzeni mieli także okazję obejrzeć wystawę poświęconą żołnierzom Armii Krajowej oraz wpisać się do księgi pamiątkowej.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.